rozwiń zwiń

Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

Mocna treść, która się przeżywa. Nakłania do szukania większej ilości informacji na temat Głuchych. Jestem po kilku kursach pjm, byłam wolontariuszem w Towarzystwie Osób Niesłyszących, mialam jakaś tam wiedzę o społeczeństwie Głuchych a i tak historie tu opowiedziane mnie bardzo poruszyły. Szczerze polecam i wierzę, że po tej publikacji następne osoby przekonają się, z jakimi problemami mierzą się osoby Głuche.

Mocna treść, która się przeżywa. Nakłania do szukania większej ilości informacji na temat Głuchych. Jestem po kilku kursach pjm, byłam wolontariuszem w Towarzystwie Osób Niesłyszących, mialam jakaś tam wiedzę o społeczeństwie Głuchych a i tak historie tu opowiedziane mnie bardzo poruszyły. Szczerze polecam i wierzę, że po tej publikacji następne osoby przekonają się, z...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Świetna książka pisana z punktu widzenia nastolatki Pi. Historia zaczyna się od pewnego ważnego zdarzenia, które jest jakby punktem kulminacyjnym jej w życiu. Rozpoczyna nowy etap i kończy, albo bardziej, dopełnia stary. Stopniowo uczestniczymy jako czytelnicy w lepszych i gorszych dniach Pi, widzimy teraźniejszość i łącząca się z nią przeszłość, dzięki wspomnieniom.
Bardzo ciekawie zbudowana opowieść, trochę w formie pamiętnika, zbioru myśli, która wprowadza nas do świata młodzieży, ich problemów i emocji. Polecam także dorosłym.

Drobnym minusem tej książki jest brak przypisów przy dialogach lub wtrąceniach po angielsku. Mimo, że obecnie język angielski jest niezwykle popularny i wszechobecny w Polsce to nie każda osoba zna go na takim poziomie, by podczas czytania nie musiała używać słownika.

Świetna książka pisana z punktu widzenia nastolatki Pi. Historia zaczyna się od pewnego ważnego zdarzenia, które jest jakby punktem kulminacyjnym jej w życiu. Rozpoczyna nowy etap i kończy, albo bardziej, dopełnia stary. Stopniowo uczestniczymy jako czytelnicy w lepszych i gorszych dniach Pi, widzimy teraźniejszość i łącząca się z nią przeszłość, dzięki wspomnieniom....

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Maja i Lino. Chcę mieć psa Andrea Schutze, Joene Tourionias
Ocena 7,0
Maja i Lino. C... Andrea Schutze, Joe...

Na półkach:

Książka fajnie przedstawia kolejne etapy przyjęcia pod swój dach psa i życia ze szczeniakiem. Jest wiele wartościowych informacji o mówię ciała psa, nagradzaniu, uczeniu komend, szkole dla szczeniaków, wybieraniu mądrze hodowli, bezpieczeństwie na spacerach, żywieniu. Jest też niestety sporo błędów i kontrowersyjnych metod, które błędnie utwierdzają w przekonaniu czytelników o dominacji i samcy alfa. Te teorie dawno zostały obalone i da się psa wszystkiego nauczyć pozytywnie i w oparciu o zaufanie. Książka jest okej ale raczej dla osób, które mają już dużą wiedzę i będą ostrożnie ją czytać dzieciom.
Podoba mi się też w książce to, że jest napisana z punktu widzenia dziecka, jako naturalna opowieść, czy dziennik z kilku miesięcy życia. Przedstawione są relacje rodzinne i przyjacielskie a także sytuacje naturalne, jedne wesołe, inne stresujące a czasem trudne. Wiele wartościowej treści to duży atut tej pozycji.

Książka fajnie przedstawia kolejne etapy przyjęcia pod swój dach psa i życia ze szczeniakiem. Jest wiele wartościowych informacji o mówię ciała psa, nagradzaniu, uczeniu komend, szkole dla szczeniaków, wybieraniu mądrze hodowli, bezpieczeństwie na spacerach, żywieniu. Jest też niestety sporo błędów i kontrowersyjnych metod, które błędnie utwierdzają w przekonaniu...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Fantastyczna książka. Prawdziwa uczta dla oczu, duszy i serca. Piękne ilustracje idealnie współgrające z mądrym, prawdziwym tekstem. Wszystko jest takie jak w życiu, są smutne obrazy, wspomnienia, radosne, pełne bólu, miłości i szczerości. Jest piękno i brzydota, jest początek i koniec. Jak w życiu od urodzenia aż do śmierci. Ta publikacja niesie nas i pomaga powrócić do wielu chwil z naszego życia i pomarzyć o przyszłości. Pomaga zrozumieć, że warto kochać i szukać miłości.
Polecam, jedna z piękniejszych książek 2021 roku.

Daje mały minusie za jednotorowe myślenie o rodzinie o samotności jako czymś smutnym a radosnym życiu w parze z dziećmi. Mimo to warto obejrzeć i przeczytać, i warto przemyśleć.

Fantastyczna książka. Prawdziwa uczta dla oczu, duszy i serca. Piękne ilustracje idealnie współgrające z mądrym, prawdziwym tekstem. Wszystko jest takie jak w życiu, są smutne obrazy, wspomnienia, radosne, pełne bólu, miłości i szczerości. Jest piękno i brzydota, jest początek i koniec. Jak w życiu od urodzenia aż do śmierci. Ta publikacja niesie nas i pomaga powrócić do...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Jedna z lepszych książeczek dla dzieci o tej tematyce. Bardzo polecam szczególnie osoba, które chciałyby mieć psa, będą go mieć w najbliższym czasie, albo mają od niedawna. Opowiadanko krótkie, napisane przez psychologa i zoopsychologa w jednym, opowiada o chłopcu, który wraz z rodzicami adoptował psa ze schroniska. Napisana jest z punktu widzenia tego młodego bohatera. Bardzo naturalnie i z pełnym zrozumieniem przedstawione zostały uczucia dziecka podczas adopcji psa jak i po niej. Pięknie też przedstawiony jest pies jako istota, która żyje i czuję, która te trzeba zrozumieć i dziecko też może to zrobić. Książka jest napisane lekkim, przyjemnym dla dzieci językiem, bez moralizowania, patetyczności i niepotrzebnych wykładów, ale przemycając wiele cennych wartości, wskazówek i rad.
Gorąco polecam.

Jedna z lepszych książeczek dla dzieci o tej tematyce. Bardzo polecam szczególnie osoba, które chciałyby mieć psa, będą go mieć w najbliższym czasie, albo mają od niedawna. Opowiadanko krótkie, napisane przez psychologa i zoopsychologa w jednym, opowiada o chłopcu, który wraz z rodzicami adoptował psa ze schroniska. Napisana jest z punktu widzenia tego młodego bohatera....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Piękna opowieść o psim życiu. Trudnym, nieraz samotnym, okupionym bólem, stratą, walką o przetrwanie. Z jednej strony przygnębiająca historia, dzięki której można spróbować zrozumieć życia wiejskich psów. Z drugiej na swój sposób piękna - mówiąca o najważniejszych wartościach jak życie i śmierć oraz tolerancji dla odmienności, różnorodności. Polecam dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Piękna opowieść o psim życiu. Trudnym, nieraz samotnym, okupionym bólem, stratą, walką o przetrwanie. Z jednej strony przygnębiająca historia, dzięki której można spróbować zrozumieć życia wiejskich psów. Z drugiej na swój sposób piękna - mówiąca o najważniejszych wartościach jak życie i śmierć oraz tolerancji dla odmienności, różnorodności. Polecam dla starszych dzieci,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Jest to bardzo dobrze napisana książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę z psem oraz dla tych, którzy już posiadają psy i chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozwikłać męczące ich problemy. Poradnik ten jest spisany na zasadzie pytań i odpowiedzi. Propozycje rozwiązań i odpowiedzi na nurtujące pytania są punktem wyjścia do zdobycia dalszej wiedzy. Autorka pokazuje i sygnalizuje skąd biorą się niektóre, często nietypowe zachowania psów. Książka może być niezwykle pomocna w pracy z psem i wspólnym zrównoważonym życiu.

Jest to bardzo dobrze napisana książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę z psem oraz dla tych, którzy już posiadają psy i chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozwikłać męczące ich problemy. Poradnik ten jest spisany na zasadzie pytań i odpowiedzi. Propozycje rozwiązań i odpowiedzi na nurtujące pytania są punktem wyjścia do zdobycia dalszej wiedzy. Autorka pokazuje i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Śliczna, krótka opowieść o losach małego pieska.
Czytelnik wraz z nim podróżuje przez jego szczenięce i młodzieńcze lata, przez miejsca, w których przebywał. Przeżywa jego przygody i czuje wszystko wraz z nim. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że autorka w tej historii opowiada o swoim najprawdziwszym psie.

Śliczna, krótka opowieść o losach małego pieska.
Czytelnik wraz z nim podróżuje przez jego szczenięce i młodzieńcze lata, przez miejsca, w których przebywał. Przeżywa jego przygody i czuje wszystko wraz z nim. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że autorka w tej historii opowiada o swoim najprawdziwszym psie.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo mocna,młodzieżowa książka. Porusza problem uchodźców oraz wpływu sytuacji politycznej krajów afrykańskich na ich mieszkańców, szczególnie młodych i ambitnych ludzi. Główny bohater, czternastoletni Shif zostaje złapany i porwany ze swojego domu i umieszczony w więzieniu. Trafia tam z najlepszym przyjacielem Binim.
Od tej opowieści nie można się oderwać. Razem z bohaterami przeżywa się ból, cierpienie, smutek a nawet radość. Uczy miłości do drugiego człowieka, współczucia, wierności. Można zastanowić się nad własnym życiem i nad własnymi wyborami.
Jest to książka, o której jeszcze długo się myśli. Naprawdę warto.

Bardzo mocna,młodzieżowa książka. Porusza problem uchodźców oraz wpływu sytuacji politycznej krajów afrykańskich na ich mieszkańców, szczególnie młodych i ambitnych ludzi. Główny bohater, czternastoletni Shif zostaje złapany i porwany ze swojego domu i umieszczony w więzieniu. Trafia tam z najlepszym przyjacielem Binim.
Od tej opowieści nie można się oderwać. Razem z...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki O psach Michał Cichy, Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Patrycja Pustkowiak, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga
Ocena 5,8
O psach Michał Cichy, Wiole...

Na półkach:

Jestem miłośniczką psów i uwielbiam wszelkie historie o nich. Dlatego, jak tylko wpadła mi w ręce ta pozycja, zaczęłam ją czytać. Miałam duże oczekiwania, szczególnie, że została wydana przez wydawnictwo Czarne (które znam i szanuje). Niestety, bardzo mnie rozczarowała.
„O psach” jest zbiorem sześciu opowiadań różnych autorów: Michała Cichego, Wioletty Grzegorzewskiej, Weroniki Murek, Patrycji Pustkowiak, Andrzeja Stasiuka i Krzysztofa Vargi.
1. "Szesnaście łap, trzydzieści lat". Opowiadanie przypominające wycinki z pamiętnika wprowadza czytelnika w psi świat. Spojrzenie autora jest zdystansowane, mimo, że pisze o swoim życiu z czworonogami lub, może bardziej, o życiu psów, które spotykał na swojej drodze. Przyjemnie się czyta, więc zachęca do dalszej lektury.
2. "Olfaktoria". Autorka pięknym językiem pisze o swoich psach i relacji z nimi. Rozpoczynając swój tekst cytatem z "Traktatu o łuskaniu fasoli" Myśliwskiego, od początku jasno prezentuje czytelnikowi swoje poglądy. Kieruje się zasadą, że to pies oswaja człowieka a nie człowiek psa. To dość nietypowe ujęcie relacji pies-człowiek pozwala spojrzeć na te zwierzęta innej strony, z ich strony.
3. "Rok w długim domu". Specyficzny pod względem językowym i literackim tekst, składający się z mniejszych części, które rozpoczynają się tymi samymi słowami "Fatalne są skutki...". Przedstawiają one różne sceny z życia psa mieszkającego w domu. Każda z nich jest swoistą rzeką słów, zbiorem spisanych, swobodnie płynących myśli. Momentami można pogubić się w nich i stracić rozeznanie, czy jest bardziej opis psiego, czy może ludzkiego życia.
4. "Ostatnia podróż". Jest to, w mojej ocenie, najsłabsze opowiadanie. Zupełnie nie rozumiem, w jakim celu zostało umieszczone w tej książce. Gumowy pies jest tylko z nazwy psem, nie ma w sobie nic z żywego psa. Może miała to być forma żartu... lub próba zaskoczenia czytelnika... nie umiem tego rozstrzygnąć. Po zbiorze opowiadań, o którym wydawca pisze, że jest "hołdem oddanym wiernym towarzyszom człowieka", nie tego się spodziewałam...
5. "Psy". Ten tekst zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu. Jest napisany o psach i dla psów. Są w nim psi towarzysze codziennego życia, tacy na dobre i na złe, tacy najprawdziwsi. Stasiuk pisze o swoich relacjach z psami, które same „wprowadzały się” do jego życia, mimo że nigdy sam ich nie zapraszał. Nie były to wyczekane, wymarzone, piękne puchate szczeniaczki a i tak, zajęły istotne miejsce w jego sercu. Stasiuk pięknie pisze: o psim zapachu, który jest nieodłącznym elementem każdego domu psiarza, o problemach, chorobach a także o śmierci. Podkreśla, że strata psa, może być równie bolesna, jak strata bliskiej osoby.
6. „Bogowie starości”. Bardzo mocne zakończenie książki „O psach”. Varga pisze o przemijaniu, o śmierci, o kruchości życia zarówno ludzkiego, jak i psiego. Opowiada o dwóch najważniejszych dla niego psach: Alfie i Nestorze. Rozpoczyna od opisu swoich wspomnień związanych ze śmiercią Alfa, które łącza się z ostatnimi chwilami w życiu ojca pisarza. Pies – najwierniejszy przyjaciel towarzyszył swojemu panu do końca i kilka dni później sam odszedł. Obu ich połączyła długotrwała choroba, której zakończenie, mimo że tragiczne, niosło ze sobą ukojenie. Drugi z psów – Nestor zakończył życie pod kołami samochodu. Jego śmierć tragiczna i niespodziewana była prawdziwym szokiem dla pisarza a przeżycia z nią związane, stały się powodem wielu przemyśleń. Tekst podsumowuje piękne zdanie: „... nie ma innego zwierzęcia, z którym człowiek może przeżyć takie zespolenie duchowe, jak tylko pies.”
Czy warto przeczytać „O psach”? Chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ale moim zdaniem, dla tekstów Stasiuka i Vargi (może też Grzegorzewskiej) zdecydowanie warto. Trudno jednak oceniać tę książkę jako całość, ponieważ opowiadania w niej zawarte różnią się pod wieloma względami, przez co zbiór nie jest jednolitą, spójną całością.

Jestem miłośniczką psów i uwielbiam wszelkie historie o nich. Dlatego, jak tylko wpadła mi w ręce ta pozycja, zaczęłam ją czytać. Miałam duże oczekiwania, szczególnie, że została wydana przez wydawnictwo Czarne (które znam i szanuje). Niestety, bardzo mnie rozczarowała.
„O psach” jest zbiorem sześciu opowiadań różnych autorów: Michała Cichego, Wioletty Grzegorzewskiej,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wciągnęła mnie od pierwszych stron. Razem z bohaterami od razu zaczęłam poszukiwać mordercy i analizować zachowania podejrzanych. Zestawienie ze sobą dwóch różnych czasów akcji i dodanie do nich wypowiedzi samego winnego czyni historię jeszcze ciekawszą. Rozwiązanie sprawy nie jest oczywiste a zakończenie zaskakujące. Chociaż podczas czytania odnosi się wrażenie, że jest się o krok przed bohaterami, że to co za chwilę się przeczyta, już się wie. Pierwsza część serii o Lipowie jest zamkniętą całością, jednak pozostawia pewne nierozwiązane wątki, dzięki czemu można czuć się zachęconym do sięgnięcia po kolejne tomy. Znalazłam tez kilka minusów: delikatna niekonsekwencja w datowaniu kolejnych rozdziałów (daty dzienne sugerujące rozgrywanie akcji w czasie jednego dnia nie współgrają z treścią rozdziałów, w których zdarza się akcja rozciągnięta na kilka dni); zbyt dokładne opisy miejsc, zachowań bohaterów przez co ma się wrażenie, że autorka nie zostawia nic dla czytelnika, dla jego wyobraźni; za wiele na raz pootwieranych wątków - może być to zarówno plus, jak i minus, dla mnie niestety minus - wg mnie działały bardziej rozpraszająco niż przyciągająco, jak na tak małą miejscowość to można pomyśleć, że nieprawdopodobnie dużo się dzieje. Trzeba jednak pamiętać, że jest to powieść debiutancka tej autorki. Uważam, że "Motylek" to bardzo dobra powieść kryminalna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym typem literatury lub dla tych którzy szukają czegoś lekkiego, napisanego prostym, przystępnym dla każdego językiem.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wciągnęła mnie od pierwszych stron. Razem z bohaterami od razu zaczęłam poszukiwać mordercy i analizować zachowania podejrzanych. Zestawienie ze sobą dwóch różnych czasów akcji i dodanie do nich wypowiedzi samego winnego czyni historię jeszcze ciekawszą. Rozwiązanie sprawy nie jest oczywiste a zakończenie zaskakujące. Chociaż podczas...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo przyjemna książka. Dosłownie. Czyta się ją z dużą przyjemnością. Wszystko jest w niej poukładane. Życie toczy się spokojnie, bez spektakularnych wydarzeń. Każda postać ma swoje miejsce w domu, w rodzinie, w świecie. Główna bohaterka dzięki dziadkowi poznaje otaczającą ją przyrodę. Jest to dla niej niezwykle doświadczenie i z jednej strony burzy jej poukładany świat a z drugiej układa go na nowo. Niesamowity, najważniejszy dzień w jej życiu ma dopiero nadejść...
Powieść pięknie napisana, odprężająca, wciągająca (mimo, że nie jest wypełniona nagłymi zwrotami akcji). Taką książkę chce się czytać.

Bardzo przyjemna książka. Dosłownie. Czyta się ją z dużą przyjemnością. Wszystko jest w niej poukładane. Życie toczy się spokojnie, bez spektakularnych wydarzeń. Każda postać ma swoje miejsce w domu, w rodzinie, w świecie. Główna bohaterka dzięki dziadkowi poznaje otaczającą ją przyrodę. Jest to dla niej niezwykle doświadczenie i z jednej strony burzy jej poukładany świat a...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Pax Jon Klassen, Sara Pennypacker
Ocena 7,8
Pax Jon Klassen, Sara P...

Na półkach:

Cudowna opowieść o chłopcu i lisie. Autorka przestawia więź łącząca zwierzę i człowieka w bardzo realny sposób, pozwala czytelnikowi wczuć się w sytuacje chłopca, ale także lisa. W fantastyczny sposób pokazuje uczucia, emocje jakie targają Peterem i potrafi opisać instynkt, którym kieruje się Pax. Książka nie przypomina bajki o gadającym lisie, ale sprawia wrażenie prawdziwej opowieści. Zdarzenia wydają się być możliwe, emocje tak prawdziwe, że trudno o nich zapomnieć. Dodatkowym atutem powieści jest osadzenie akcji w okresie wojennym, dzięki temu podkreśla wartości najważniejsze wartości jak życie, miłość do drugiego człowieka, szacunek dla zwierząt, przyrody, wierność czy przyjaźń. Książkę poleciłabym dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłym.

Cudowna opowieść o chłopcu i lisie. Autorka przestawia więź łącząca zwierzę i człowieka w bardzo realny sposób, pozwala czytelnikowi wczuć się w sytuacje chłopca, ale także lisa. W fantastyczny sposób pokazuje uczucia, emocje jakie targają Peterem i potrafi opisać instynkt, którym kieruje się Pax. Książka nie przypomina bajki o gadającym lisie, ale sprawia wrażenie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo dobra książka. Odpowiednia dla młodych czytelników, ale też dla dorosłych. Wartka akcja, która wciągnie nawet wymagającego czytelnika. Prosta, ale zaskakująca i zagadkowa historia z nieoczywistym zakończeniem. Dodatkowo porusza wiele istotnych problemów, jak śmierć bliskiej osoby, choroba nowotworowa, rozstanie rodziców, starość, porzucenie dziecka. Dzięki temu młody czytelnik może poznać takie sytuacje życiowe z bliska. Móc je przeżyć czy przemyśleć wraz z bohaterami, może także oswoić się z nimi lub pogodzić z własnymi. Wszystko to jest opowiedziane językiem przystępnym dla dzieci od 9/10 lat. Myślę, że jest to pozycja godna polecania.

Bardzo dobra książka. Odpowiednia dla młodych czytelników, ale też dla dorosłych. Wartka akcja, która wciągnie nawet wymagającego czytelnika. Prosta, ale zaskakująca i zagadkowa historia z nieoczywistym zakończeniem. Dodatkowo porusza wiele istotnych problemów, jak śmierć bliskiej osoby, choroba nowotworowa, rozstanie rodziców, starość, porzucenie dziecka. Dzięki temu młody...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Fabula przypomina inne powieści apo- i postapokaliptyczne, ale mimo to jest bardzo wciągająca. Szybkie zwroty akcji. Zaskakujące rozwiązania. Książka pisana jest w wielu punktów widzenia, co pozwala wczuć się w odczucia bohaterów, kibicować im i przywiązywać się do nich. Pozycja stosunkowo krótka, ale naszpikowana dialogami. Polecam dla osób, która lubią powieści fantastyczne, sensacyjne, młodzieżowe.

Fabula przypomina inne powieści apo- i postapokaliptyczne, ale mimo to jest bardzo wciągająca. Szybkie zwroty akcji. Zaskakujące rozwiązania. Książka pisana jest w wielu punktów widzenia, co pozwala wczuć się w odczucia bohaterów, kibicować im i przywiązywać się do nich. Pozycja stosunkowo krótka, ale naszpikowana dialogami. Polecam dla osób, która lubią powieści...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Druga część moim zdaniem trzyma poziom pierwszego tomu. Zachęca do przeczytania trzeciej. Książki są napisane w nietypowy sposób. Są projektem multimedialnym. Można je czytać, odkrywać zagadkę wraz z bohaterami, szukać samodzielnie odpowiedzi na stronach książki i w internecie (konkretne linki umieszczone w książkach odsyłają do różnych wskazówek). Dodatkowo książki są pisane z różnych punktów widzenia, poszczególnych Graczy. W drugim tomie według mnie akcja przyspiesza, bardziej wciąga a zakończenie zachęca do przeczytania kolejnej części.

Druga część moim zdaniem trzyma poziom pierwszego tomu. Zachęca do przeczytania trzeciej. Książki są napisane w nietypowy sposób. Są projektem multimedialnym. Można je czytać, odkrywać zagadkę wraz z bohaterami, szukać samodzielnie odpowiedzi na stronach książki i w internecie (konkretne linki umieszczone w książkach odsyłają do różnych wskazówek). Dodatkowo książki są...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Bardzo przyjemna, dość krótka książka. Historia opowiadająca o "dawaniu szczęścia" innym. O problemach, z jakimi boryka się człowiek po przejściu na emeryturę. Na pozór dość absurdalny pomysł, z czasem okazuje się prawdziwy. Książka zaciekawią fabuła. Przeplatają się w niej losy różnych bohaterów. Czytający może poznać historie z różnych punktów widzenia i dzięki temu spojrzeć na świat z wielu perspektyw.
Ta książka (podobnie jak inna tego autora) jest pozycją, pozwalająca oderwać się od rzeczywistości. Może być przerywnikiem pomiędzy trudniejszymi tematami. Wg mnie to miła opowieść, idealna na jesienny, deszczowy wieczór.

Bardzo przyjemna, dość krótka książka. Historia opowiadająca o "dawaniu szczęścia" innym. O problemach, z jakimi boryka się człowiek po przejściu na emeryturę. Na pozór dość absurdalny pomysł, z czasem okazuje się prawdziwy. Książka zaciekawią fabuła. Przeplatają się w niej losy różnych bohaterów. Czytający może poznać historie z różnych punktów widzenia i dzięki temu...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Świetny "kryminał" dla dzieci, wciąga od pierwszych stron. Zakończenie zaskakuje. Idealnych dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym a także dorosłych. Prosta, ale interesująca fabuła opowiadająca o tajemnicy sprzed lat. Bohaterowie próbują ją odkryć, by pomóc swojej rodzinie. Powieść porusza ważny temat przywiązania i miłości do rodziców.

Świetny "kryminał" dla dzieci, wciąga od pierwszych stron. Zakończenie zaskakuje. Idealnych dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym a także dorosłych. Prosta, ale interesująca fabuła opowiadająca o tajemnicy sprzed lat. Bohaterowie próbują ją odkryć, by pomóc swojej rodzinie. Powieść porusza ważny temat przywiązania i miłości do rodziców.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Niesamowicie wciągająca książka. Opowiada o grze na śmierć i życie, o walce wybrańców o los ich ludów. Dwunastu młodych ludzi ma rywalizować ze sobą, by zdobyć trzy klucze. Mają one zapewnić im zwycięstwo a ich bliskim szanse na przeżycie. Książka jest pisana z punktu widzenia poszczególnych graczy. Dzięki temu można poznać ich uczucia, myśli, możliwości. Każdy z nich jest inny, każdy z nich chce rozegrać Endgame wg własnego pomysłu. Czytelnik ma możliwość "wybrać" ulubionego bohatera i towarzyszyć mu.
"Endgame. Wezwanie" to projekt multimedialny, dający czytelnikowi szansę na współuczestnictwo w grze. Na stronach książki ukryte są wskazówki. Można też pobrać aplikację na telefon. Daje to wiele ciekawych rozwiązań. Polecam szczególnie osobom dociekliwym, którzy dadzą się w pełni wciągnąć w świat "Endgame".

Niesamowicie wciągająca książka. Opowiada o grze na śmierć i życie, o walce wybrańców o los ich ludów. Dwunastu młodych ludzi ma rywalizować ze sobą, by zdobyć trzy klucze. Mają one zapewnić im zwycięstwo a ich bliskim szanse na przeżycie. Książka jest pisana z punktu widzenia poszczególnych graczy. Dzięki temu można poznać ich uczucia, myśli, możliwości. Każdy z nich jest...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Wspaniała książka o pięknej i zarazem trudnej przyjaźni dwóch dorastających dziewcząt. Obie są sobie bardzo bliskie, mimo że ich życie każdego dnia coraz bardziej się różni. Z jednej strony oddalają się od siebie a z drugiej zbliżają. Każdą zmianę nastroju, każdą ważną chwilę z ich życia autorka opisuje szczegółowo z punktu widzenia głównej bohaterki. Co ciekawe momentami ma się wrażenie, że to jej przyjaciółka jest najważniejsza w opowieści. Książka przyciąga pamiętnikową formą, psychologicznym podejściem i interesującą akcją. Polecam. W moim odczuciu lepsza niż "Genialna przyjaciółka".

Wspaniała książka o pięknej i zarazem trudnej przyjaźni dwóch dorastających dziewcząt. Obie są sobie bardzo bliskie, mimo że ich życie każdego dnia coraz bardziej się różni. Z jednej strony oddalają się od siebie a z drugiej zbliżają. Każdą zmianę nastroju, każdą ważną chwilę z ich życia autorka opisuje szczegółowo z punktu widzenia głównej bohaterki. Co ciekawe momentami...

więcej Pokaż mimo to