Zuzanna

Profil użytkownika: Zuzanna

Jelenia Góra Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 10 lata temu
51
Przeczytanych
książek
96
Książek
w biblioteczce
28
Opinii
135
Polubień
opinii
Jelenia Góra Kobieta
Dodane| 9 książek
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: ,

Czym jest talent? Kto go naprawdę posiada i dlaczego właśnie ta osoba? Od lat stawiamy sobie takie pytania tłumacząc wybitne osiągnięcia, sukcesy. Jednak czy to rzeczywiście dzięki nadzwyczajnym zdolnościom możemy stać się ekspertami w wymarzonej dziedzinie? W swojej najnowszej książce Artur Król udowadnia, że droga do zdobywania mistrzowskich umiejętności znacznie różni się od tej, którą błędnie uważamy za skuteczną.

Autorem najnowszej pozycji wydawnictwa Sensus pt. „Talent nie istnieje” jest psycholog, coach i trener, który odważył się postawić kontrowersyjną tezę. Zawarł ją w tytule, raz na zawsze stawiając czoła głęboko zakorzenionym przekonaniom. Mit talentu króluje bowiem w każdym społeczeństwie. Gdy tylko ktoś wykaże się niezwykłymi zdolnościami, przypisujemy mu genialny dar, z którym po prostu musiał się urodzić. Błąd! Właśnie ta myśl pozbawia wielu ludzi marzeń i niweczy ambitne plany.

Okazuje się, że klucz do odkrycia własnych możliwości posiada każdy z nas. To my posiadamy moc, by stać się autorytetem w danej dziedzinie. Brzmi zaskakująco, ale to prawda. Aby tego dokonać musimy spełnić pewien warunek. Przejść 10 000-godzinny trening celowy. Artur Król przytacza wiele badań, które jednoznacznie świadczą o tym, że każdy kto stał się mistrzem, musiał zmierzyć się z tym wyzwaniem. Jednak to jeszcze nie koniec. Wspomniany wyżej trening to coś więcej niż typowe ćwiczenia, które często wykonujemy. Jako przykład podam pisanie opowiadań. By kształcić swoje umiejętności musimy wykonywać szereg zadań poprawiających osobno gramatykę, leksykę, ortografię, interpunkcję i kreatywność. Nie wystarczy po prostu pisać.

Fenomen ten został wytłumaczony w książce „Talent nie istnieje”. Krok po kroku możemy opracować własny plan 10 000 godzin treningu. Oczywiście o wiele łatwiej byłoby, gdybyśmy mieli możliwość konsultacji z zawodowym trenerem lub ekspertem w wybranej przez nas dyscyplinie. Jednak poradnik został tak skonstruowany, by każdy mógł zadbać o swój rozwój.

Wyzwanie wydaje się być karkołomne i czasochłonne. Poniekąd to prawda, nie będzie łatwo. Będziemy musieli poświęcić trochę więcej czasu i nauczyć się pracować nad skupieniem. Pomimo tego naprawdę warto. Czas zakasać rękawy i zdobyć to, czego zawsze pragnęliście. Wszystko jest w zasięgu naszych rąk. Nie bójmy się po to sięgnąć!

Zapraszam: advena-artlab.blogspot.com

Czym jest talent? Kto go naprawdę posiada i dlaczego właśnie ta osoba? Od lat stawiamy sobie takie pytania tłumacząc wybitne osiągnięcia, sukcesy. Jednak czy to rzeczywiście dzięki nadzwyczajnym zdolnościom możemy stać się ekspertami w wymarzonej dziedzinie? W swojej najnowszej książce Artur Król udowadnia, że droga do zdobywania mistrzowskich umiejętności znacznie różni...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Wielowarstwowy świat kreowany przez Enę Kielską to świeży powiew młodej, polskiej, a przede wszystkim niezależnej prozy. „Pamiętnik Wendy” to publikacja na swój indywidualny sposób wyjątkowa. Dlaczego?

Książka opowiada historię mężczyzny poszukującego swojej dziewczyny. O nim wiemy niewiele, o niej jeszcze mniej. Główny bohater na swojej drodze napotyka postaci ekscentryczne, zadziwiające, inne… Całość tworzy psychodeliczny obraz składający się z kilku światów. Harry przemieszcza się na różnych poziomach świadomość, które kłębią się i przenikają. Styl, którym posługuje się autorka od razu przywodzi na myśl „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza. Bohaterowie zwierzęta, bogaty język pełen metafor i odniesień, słowa przestarzałe, staroświeckie. „Pamiętnik Wendy” to z pozoru chaotyczna opowieść przypominająca notatki pisarza w nieładzie. Jednak tak naprawdę jest to przemyślana struktura oparta na awangardowych opisach. Znajdziemy tu surrealizm w oryginalnym połączeniu z przytłaczającymi wspomnieniami ubiegłego wieku.

Mieszanka, którą serwuje czytelnikom Ena Kielska uzależnia jak narkotyk. Zagłębiając się w ten specyficzny świat, trudno się od niego oderwać. Być może sami pragniemy, a także potrzebujemy takiej odskoczni? Przenoszącej nas w równoległe wymiary. Z pozycji głównego bohatera widzimy rzeczywistość z różnych perspektyw. Często zadziwiających, a nawet szokujących. Książka ta z pewnością spodoba się osobom poszukującym drogi ucieczki, wyjścia awaryjnego, które zaprowadzi nas w nieznane. Tego pragnie Harry. Wendy jest tu jedynie prowokacją do wyruszenia w tę tajemniczą podróż.

„Odkąd pamiętam towarzyszy mi uczucie, jakbym był obserwowany. Nie w sensie, że ktoś niewidzialny chodzi obok i podgląda, choć czasem i takie doznania mi wtórują, lecz przypuszczam, że jakaś nadludzka, obca, reprezentująca wyższy stopień technologii i posiadająca więcej wiedzy o świecie siła zbudowała to akwarium i monitoruje, nie wiem, może w poszukiwaniu odpowiedzi na własne pytania? Testują nas pod mikroskopem bądź podobną maszyną, niewykluczone.”

Serdecznie polecam „Pamietnik Wendy” wszystkim gotowym na literaturę wymykającą się sztywno ustalonym regułom. Z pewnością znajdziecie w tej opowieści wiele przestrzeni, które dzięki autorce, będziecie mogli odkrywać strona po stronie.

Więc gdzie jest Wendy?

Zapraszam: advena-artlab.blogspot.com

Wielowarstwowy świat kreowany przez Enę Kielską to świeży powiew młodej, polskiej, a przede wszystkim niezależnej prozy. „Pamiętnik Wendy” to publikacja na swój indywidualny sposób wyjątkowa. Dlaczego?

Książka opowiada historię mężczyzny poszukującego swojej dziewczyny. O nim wiemy niewiele, o niej jeszcze mniej. Główny bohater na swojej drodze napotyka postaci...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni Jolanta Grzelka, Paulina Mechło
Ocena 7,5
Trening intele... Jolanta Grzelka, Pa...

Na półkach: ,

Nasz największy skarb – mózg. Posiadamy go nie znając jeszcze wszystkich możliwości, z których moglibyśmy skorzystać. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobudzać jego efektywność. Niestety często zapominamy o dbaniu o nasze szare komórki. Winą za swoje pomyłki obarczamy słabnącą pamięć lub problemy z koncentracją. Czas uświadomić sobie, że możemy to zmienić. Wydawnictwo SENSUS właśnie wydało książkę, która z pewnością nam w tym pomoże.

„Trening intelektu” to trzydziestodniowy kurs dla każdego. Niezależnie od wieku możemy stawić czoła wyzwaniu. Na każdy dzień autorki przewidziały kilka zadań rozwijających pamięć, koncentrację, wiedzę, język oraz kreatywność. Zrobienie ich zajmuje zaledwie kilkanaście minut dziennie, a wyniki są naprawdę zadziwiające. Swoje postępy możemy obserwować dzięki specjalnie przygotowanym tabelkom. Rezultaty wprawią w osłupienie. Wystarczy miesiąc, by czuć się pewniej i zapomnieć o stresie związanym z zapominaniem. Oczywiście po zakończonym kursie musimy nadal dbać o swój mózg. Tych kilkadziesiąt dni nie sprawi, że całe życie będziemy cieszyć się wypracowanymi efektami. Książka inspiruje do dalszych działań i poszukiwań związanych z polepszaniem funkcjonowania tego niesamowitego organu. Dodatkowo z pewnością od wielu osób wymaga się kreatywnego myślenia. Czy to w pracy czy domu, zawsze warto posiadać tę zdolność. Naprawdę warto poświęcić kilka chwil dziennie, by po intensywnym treningu móc sprostać codziennym wymaganiom szefa, współmałżonka, dzieci...

Autorkami „Treningu intelektu” są Paulina Mechło i Jolanta Grzelka. Wspólnie założyły pracownię procesów poznawczych INTELECT. Ich pasją jest odkrywanie możliwości ludzkiego mózgu i pomaganie ludziom w jego treningu. Kurs, który stworzyły świadczyć może jedynie o tym, że są prawdziwymi specjalistkami w swoim fachu.

Polecam tę książkę przede wszystkim osobom zabieganym, które nie mają czasu na inne formy rozwoju, tj. krzyżówki. Nie musimy poświęcać dużo czasu, aby osiągnąć wymarzony cel. Wystarczy kilka minut, a po miesiącu poczujemy się pewniejsi i mniej zagubieni we współczesnej cywilizacji.

Zapraszam: advena-artlab.blogspot.com

Nasz największy skarb – mózg. Posiadamy go nie znając jeszcze wszystkich możliwości, z których moglibyśmy skorzystać. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobudzać jego efektywność. Niestety często zapominamy o dbaniu o nasze szare komórki. Winą za swoje pomyłki obarczamy słabnącą pamięć lub problemy z koncentracją. Czas uświadomić sobie, że możemy to zmienić....

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Zuzanna Bućko

z ostatnich 3 m-cy
Zuzanna Bućko
2024-03-17 08:28:19
Zuzanna Bućko i Elbereth są teraz znajomymi
2024-03-17 08:28:19
Zuzanna Bućko i Elbereth są teraz znajomymi

ulubieni autorzy [12]

J.D. Salinger
Ocena książek:
7,3 / 10
6 książek
0 cykli
Pisze książki z:
318 fanów
Bret Easton Ellis
Ocena książek:
6,6 / 10
11 książek
0 cykli
71 fanów
Richard Yates
Ocena książek:
6,3 / 10
9 książek
0 cykli
55 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
51
książek
Średnio w roku
przeczytane
4
książki
Opinie były
pomocne
135
razy
W sumie
wystawione
51
ocen ze średnią 8,0

Spędzone
na czytaniu
215
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
3
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
9
książek [+ Dodaj]