Nic dwa razy: Wybór wierszy - Nothing Twice: Selected Poems

poezja polska Nobel dwujęzyczne tłumaczenie angielskie
poezja
Stanisław Barańczak
poezja polska Nobel dwujęzyczne tłumaczenie angielskie

Najpiękniejsze wiersze. Gdyby mnie ktoś w nocy obudził to przez zamknięte oczy mogłabym wyrecytowac je.

Na półkach: , , , , , ,

to nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie z Szymborska i jej piękna poezją. polecam gorąco. a w mym sercu na zawsze pozostanie "kot ..."

Bogaty wybór wierszy naszej noblistki, zatytułowany jednym bardziej znanych Jej wierszy „Nic dwa razy”. Wielu z nas poznało ten wiersz dzięki piosence Maanamu (płyta „Róża” wydana dwa lata przed Noblem Szymborskiej) lub Łucji Prus (Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie w 1965 r.). Wybór zawiera 120 wierszy z tomów „Wołanie do Yeti”, „Sól”, „Sto pociech”, "Wszelki...

"Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Pleni się ta swawola jak wiatropylny chwast
na grządce wytyczonej pod stokrotki."
(...)
Fragment wiersza "Głos w sprawie pornografii"

„(…)Już zbyt wiele się stało,
co się stać nie miało,
a to, co miało nadejść,
nie nadeszło. (…)”
Fragment wiersza „Schyłek wieku”

"Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne,
czy to poważne, czy to...

jJest to jeden z najlepszych tomów wierszy, które czytałam, choć muszę przyznać, że uwielbiam Wisławę Szymborką i jej poezję.

Wisławę się kocha. I tyle.

Moja ocena jest subiektywna .Z całego zbioru wierszy podobało mi się raptem kilka ale te kilka wystarczyło żeby zatopić się w marzeniach, odpłynąć gdzieś daleko w chmury :)
Na pewno każdy znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie , a koneserzy poezji będą zachwyceni.

Jakoś tak mnie naszło, by poczytać coś naszej noblistki. Z poezją miałem styczność do tej pory jedynie w szkole, jednak to co przeczyłem w tym Zbiorze przeszło me najskrytsze oczekiwania. Polecam każdemu!

Twórczość Szymborskiej jest niezwykle interesująca. ''Kot w pustym mieszkaniu'' na zawsze pozostanie moim ulubionym wierszem.

Nic dwa razy się nie zdarza! Do końca życia nie zapomnę treści tego wiersza.

• Chcę w prezencie
  • Poezja
  • 2013
  • Chcę mieć
  • Czytane wielokrotnie

Wisława Szymborska Nic dwa razy: Wybór wierszy - Nothing Twice: Selected Poems Zobacz więcej