Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę

Okładka książki Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę
Michał R. Wiśniewski Wydawnictwo: Czarne Seria: Nowe non-fiction reportaż
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Nowe non-fiction
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2019-10-30
Data 1. wyd. pol.:
2019-10-30
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380499386
Tagi:
literatura polska reportaż
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 809 (10/2022) Zuzanna Bartoszek, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Łukasz Fyderek, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Dariusz Rosiak, Dominika Słowik, Filip Springer, Michał Tabaczyński, Henryk Woźniakowski, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Ocena 8,0
Znak nr 809 (1... Zuzanna Bartoszek, ...
Okładka książki Znak nr 797 Katarzyna Babis, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Tomek Kaczor, Piotr Kosiewski, Michał Koza, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Redakcja miesięcznika Znak, Agata Sikora, Filip Springer, Natalka Suszczyńska, Monika Świerkosz, Ewa Woydyłło, Szymon J. Wróbel
Ocena 7,0
Znak nr 797 Katarzyna Babis, Ol...
Okładka książki ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski, Wojciech Bonowicz, Nicholas Carr, Maciej Dobosiewicz, Andrzej Franaszek, Olga Gitkiewicz, Michał Heller, Tomek Kaczor, Dominika Kozłowska, Zbigniew Mikołejko, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Filip Springer, Antonina Tosiek, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,7
ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski,...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Jak internet zawładnął naszym życiem



705 92 551

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
195 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1355
558

Na półkach:

Mam to szczęście, że jestem człowiekiem starym i pamiętam początki internetu. Stąd książka Michała R. Wiśniewskiego, zatytułowana Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę, okazała się dla mnie sentymentalną podróżą w przeszłość.

Autor zaczyna swoją opowieść od pamiętnego programu, podczas którego Sinead O’Connor podarła zdjęcie papieża i zachęcała do walki z prawdziwym wrogiem. U nas, w Polsce, niewiele osób zrozumiało ten gest. Jan Paweł II był jeszcze nieskalaną ikoną, a informacjom o geście irlandzkiej piosenkarki brakowało jakiegokolwiek kontekstu. Ludzie znali ją głównie z jednego przeboju. Dopiero po latach, dzięki internetowi, mogli dowiedzieć, co stało za jej szokującym wystąpieniem.

Było to wydarzenie pokoleniowe. Jedno z tych, które ludzie w moim wieku do dziś pamiętają. Takich wydarzeń było oczywiście więcej. Zresztą nie tylko wydarzeń, ale i zjawisk, gadżetów, przedmiotów, wypowiedzi, słów, mód, zwyczajów. We Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę znajdziemy najważniejsze z nich. Choćby zabawy ze słynnym numerem dostępowym i równie popularną Neostradę wraz z jej osławionymi „dziećmi”. Do tego wybuch popularności blogów i powstanie tak zwanej blogosfery, rosnąca popularność memów i serwisów 2.0, wreszcie liczne fora, także te usenetowe, i sieci społecznościowe napędzane przez Naszą klasę.

Wiśniewski znajduje tu miejsce dla wszystkiego, co ważne, od MTV przez Wardęgę i pieseła po Netflix. Wspomina copypasty, Polandball, Katarynę i Klocucha, opisuje wojny kulturowe i trolli, a także falę przegrywów. I co najważniejsze, pisze w ciekawy i głęboki sposób. Nie ogranicza się do wyliczanki, którą ja tu zastosowałem. W każdy temat wgryza się, rozkłada go na czynniki pierwsze, próbuje dokładnie opisać i zastanowić się nad implikacjami. I broni internetu, choć sam jest nim coraz bardziej rozczarowany.

Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę to trochę taka biografia naszych e-czasów. Próba spojrzenia na to, co przyniosły nam ostatnie trzy dekady, co zmieniły w naszych życiach komputery. Dla osób, które spędziły w sieci większość życia, to bardzo udana podróż w przeszłość.

Więcej recencji:
https://zdalaodpolityki.pl/category/ksiazka/
Zapraszam do współpracy autorów i wydawców!

Mam to szczęście, że jestem człowiekiem starym i pamiętam początki internetu. Stąd książka Michała R. Wiśniewskiego, zatytułowana Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę, okazała się dla mnie sentymentalną podróżą w przeszłość.

Autor zaczyna swoją opowieść od pamiętnego programu, podczas którego Sinead O’Connor podarła zdjęcie papieża i zachęcała do walki z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    281
  • Przeczytane
    237
  • Posiadam
    42
  • 2020
    13
  • 2020
    10
  • 2019
    8
  • Teraz czytam
    6
  • E-book
    5
  • Ebooki
    5
  • Reportaż
    4

Cytaty

Więcej
Michał R. Wiśniewski Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także