rozwiń zwiń

Inni Bogowie

Okładka książki Inni Bogowie
Małgorzata Kulisiewicz Wydawnictwo: Signo poezja
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Signo
Data wydania:
2014-10-10
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-10
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360874578
Tagi:
poezja metafizyka Polska
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dostrzec bliźniego Danuta Babicz, Józef Baran, Eugenia Basara-Lipiec, Edmund Borzemski, Barbara Brandys, Longina Bujas, Alina Bukowska-Serczyk, Danuta Chyła, Danuta Demendecka, Daniela Długosz-Penca, Ryszard Dobosz, Harry Duda, Andrzej Dyga, Eligiusz Dymowski, Dzidka Gacek, Daria Gierszewska, Elżbieta Goraj, Dominik Górny, Jerzy Harasymowicz, Witold Hreczaniuk, Adriana Jarosz, Jadwiga Jaśkowiak, Wojciech Kawiński, Anna Kędzia-Kupiec, Aneta Kielan-Pietrzyk, Adam Klima, Basia Kocela, Małgorzata Kulisiewicz, Bogusław Sławomir Kunda, Aldona Latosik, Elżbieta Lisak-Duda, Krzysztof Lisowski, Jan Lohmann, Janina Łopuch, Jacek Lubart-Krzysica, Monika Maciejczyk, Ewa Maj-Szczygielska, Andrzej Mazur, Renata Mazur, Romuald Mieczkowski, Czesław Miłosz, Ewa Niezgoda, Alfreda Helena Nowak, Aleksandra Ostrowska, Halszka Podgórska-Dutka, Leon Zdzisław Pokorski, Ałła Polskaya, Paula Praczuk, Aarne Puu, Dariusz Michał Rogalski, Agnieszka Safińska, Manfred Słaboń, Tadeusz Śliwiak, Jerzy Stasiewicz, Dorota Suder, Teodozja Świderska, Jan Szczurek, Krystyna Szlaga, Bolesław Taborski, Andrzej Warzecha, Maja Wasielewska, Krystyna Wawrzkiewicz, Lidia Irena Węglarz, Magdalena Wiącek, Piotr Żarczyński, Marian Zembala
Ocena 10,0
Dostrzec bliźn... Danuta Babicz, Józe...
Okładka książki Szlakiem Don Kichota Danuta Babicz, Józef Baran, Eugenia Basara-Lipiec, Iwona Bitner, Edmund Borzemski, Barbara Brandys, Alina Bukowska-Serczyk, Danuta Chyła, Danuta Demendecka, Ryszard Dobosz, Andrzej Dyga, Eligiusz Dymowski, Agata Dziewońska, Dzidka Gacek, Daria Gierszewska, Oliwia Gierszewska, Dominik Górny, Ryszard Hrycyk, Jakub Hurek, Adriana Jarosz, Maria Kantor, Wojciech Kawiński, Anna Kędzia-Kupiec, Aneta Kielan-Pietrzyk, Joanna Kłonowska, Maria Korzeniec, Małgorzata Kulisiewicz, Aldona Latosik, Józef Leikert, Jan Lohmann, Janina Łopuch, Jacek Lubart-Krzysica, Ewa Maj-Szczygielska, Andrzej Mazur, Romuald Mieczkowski, Joachim Neander, Ewa Niezgoda-Gierszewska, Alfreda Helena Nowak, Halszka Podgórska-Dutka, Aarne Puu, Dariusz Michał Rogalski, Małgorzata Rudowicz, Malwina Rusin, Manfred Słaboń, Tadeusz Śliwiak, Jerzy Stasiewicz, Teodozja Świderska, Jan Szczurek, Bolesław Taborski, Andrzej Warzecha, Maja Wasielewska, Lidia Irena Węglarz, Magdalena Wiącek, Adam Ziemianin
Ocena 10,0
Szlakiem Don K... Danuta Babicz, Józe...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
573
141

Na półkach:

O boskiej poezji

Biorąc do ręki debiutancki tomik wierszy Małgorzaty Kulisiewicz pt. „Inni BOGOWIE” trochę się bałam. Chociaż dzięki liceum i studiom, a także kilku osobom w moim życiu nauczyłam się kochać poezję, wciąż została we mnie gimnazjalna obawa, że po przeczytaniu danego wiersza kompletnie nie zrozumiem, o co w nim chodzi. Na szczęście to nie szkoła, gdzie muszę się wstrzelić w klucz odpowiedzi, jestem po prostu czytelnikiem, który może do woli interpretować i analizować. Ta myśl pozwoliła mi należycie się wczuć w lekturę.
Nie jestem żadną ekspertką od poezji, co może już wynikać z tego krótkiego wstępu. Niemniej wolno mi chyba powiedzieć, że pani Kulisiewicz przepięknie operuje językiem. Kolejne utwory zapisane są wierszem wolnym, czyli typem chyba najbardziej popularnym we współczesnej poezji. Nie brakuje im za to melodyjności i przede wszystkim emocji. Kilka tytułów naprawdę złapało mnie za serce, a poezja opiera się przecież na uczuciowości, wrażliwości. Tym samym, skoro coś mnie poruszyło – to znaczy, że zadanie zostało wykonane.

Wiersze Małgorzaty Kulisiewicz pełne są refleksji nad życiem, codziennością, wartościami, ale też przemijalnością. Niektóre mają dość pesymistyczny wydźwięk, ale to wcale nie ujmuje im uroku. W trakcie czytania tego tomiku kilka razy musiałam odłożyć go na bok, żeby w spokoju zastanowić się nad którymś z utworów. Nie chcę się tutaj bawić w interpretacje, bo możliwości jest naprawdę wiele, w każdym razie niektóre wersy dały mi do myślenia i sądzę, że zostaną ze mną na dłużej.

To, co najbardziej mnie urzekło w twórczości Małgorzaty Kulisiewicz, to różnorodność odniesień. W wierszach często przewija się temat Boga i wiary, znajdują się tu także odwołania do mitologii greckiej i ogólnie pojętej kultury antycznej, a także do wielu innych twórców. Autorka wraca do znanych motywów i toposów, jak chociażby exegi monumentum, da się także dostrzec echo historii sprzed dwudziestu, trzydziestu lat. Zaimponowało mi to. Nie tylko dlatego, że pani Kulisiewicz najwyraźniej posiada rozległą wiedzę – tylko że umie ją wykorzystać, odpowiednio przetworzyć, dzięki czemu powstały utwory niedługie, a doskonale oddające istotę przedstawianego zjawiska. Zawsze uważałam, że poeta z byle czego uczyni inspirację do wiersza i zamieni to w coś wyjątkowego. W tym wypadku to zdanie się potwierdziło.

Cieszę się, że tomik „Inni BOGOWIE” wpadł w moje ręce. Mogłam na chwilę się zatrzymać, pomyśleć o sprawach ważnych i ważniejszych – a przede wszystkim poznać niezwykle wrażliwą, spostrzegawczą i inteligentną poetkę, bo właśnie te cechy znalazły się w wierszach.

O boskiej poezji

Biorąc do ręki debiutancki tomik wierszy Małgorzaty Kulisiewicz pt. „Inni BOGOWIE” trochę się bałam. Chociaż dzięki liceum i studiom, a także kilku osobom w moim życiu nauczyłam się kochać poezję, wciąż została we mnie gimnazjalna obawa, że po przeczytaniu danego wiersza kompletnie nie zrozumiem, o co w nim chodzi. Na szczęście to nie szkoła, gdzie muszę...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    3
  • 2019
    1
  • Poezja
    1
  • Poezja
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Inni Bogowie


Podobne książki

Przeczytaj także