Gdyby zwierzęta mogły mówić

Okładka książki Gdyby zwierzęta mogły mówić
Werner GittKarl-Heinz Vanheiden Wydawnictwo: Christliche Literatur-Verbreitung nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Wenn Tiere reden könnten
Wydawnictwo:
Christliche Literatur-Verbreitung
Data wydania:
2000-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2000-01-01
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Heinrich Kluzik
Tagi:
zwierzęta chrześcijaństwo Bóg stwórca
Średnia ocen

                5,4 5,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Remediacja zanieczyszczonych gleb i ziem Jacek Antonkiewicz, Barbara Gworek
Ocena 7,5
Remediacja zan... Jacek Antonkiewicz,...
Okładka książki Jak powstało życie na Ziemi January Weiner 3., January Weiner
Ocena 7,5
Jak powstało ż... January Weiner 3., ...
Okładka książki Lokalne partnerstwo na rzecz wody. Model ochrony zasobów wodnych w formule bezpieczeństwa Unii Europejskiej Sławomir Gromadzki, Jarosław Gryz
Ocena 10,0
Lokalne partne... Sławomir Gromadzki,...
Okładka książki Historia Ziemi John A. Luczaj, Steven M. Stanley
Ocena 8,6
Historia Ziemi John A. Luczaj, Ste...
Okładka książki Biologia Campbella Michael L. Cain, Neil A. Campbell, Robert B. Jackson, Peter V. Minorsky, Jane B. Reece, Lisa A. Urry, Steven A. Wasserman
Ocena 9,2
Biologia Campb... Michael L. Cain, Ne...
Okładka książki Chemia fizyczna Peter William Atkins, James Keeler, Julia de Paula
Ocena 6,6
Chemia fizyczna Peter William Atkin...

Oceny

Średnia ocen
5,4 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
32
17

Na półkach: ,

#lektury - "Gdyby zwierzęta mogły mówić...", Werner Gitt, Karl-Heinz Vanheiden

"Naprawdę, pytaj bydła, a nauczy cię, i ptactwa niebieskiego, a powie ci, albo zwierząt polnych, one pouczą cię, i ryb morskich, a one opowiedzą ci. Kto spośród nich wszystkich nie wie, że dokonała tego ręka Pana" - autorzy książki rozpoczynają od cytatu z Księgi Ijoba, a dalej "oddają głos zwierzętom", by te mogły opowiedzieć o swoich wyjątkowych cechach i możliwościach. Dość ciekawa pozycja dwóch kreacjonistów, z gatunku "dla każdego" (nie potrzeba szczególnej wiedzy naukowej do jej zrozumienia). Mnie osobiście forma trochę przeszkadzała w czytaniu. Chyba wolałbym jednak, by to ludzie opowiadali do jakich wniosków doszli (może te opowieści będą bardziej atrakcyjne dla młodszego czytelnika? a może starszego? :) ). Z drugiej strony lektury nie żałuję, bo był to fajny, szybki przegląd kilku cudów Boskiego stworzenia i dobry start do dalszych poszukiwań.

Może więc kilka przykładów.

Ważka:

"Wiedzieliście, że pionier Waszej techniki śmigłowcowej, Igor Sikorski (ur. w 1889 r. w Kijowie, zm. w 1972 r. w USA) wypracował swoją myśl kotu helikoptera na podstawie obserwacji naszych lotów? Cztery ustawne płaty rotora, podobnie jak nasze cztery skrzydła, wytwarzają jednocześnie napęd do przodu i siłę wznoszenia. Pomimo zaawansowanej technologii zastosowanej w Waszych maszynach latających, wciąż jeszcze leży ogromna przepaść pomiędzy nami a Waszymi śmigłowcami. Latamy stokrotnie bardziej zwrotnie i absolutnie bezgłośnie (jedynie gdy napięte powierzchnie nośne dotkną się, nasz przylot zdradza cichy szelest)"

Robaczek świętojański:

"Jestem wprawdzie małym, niepozornym chrząszczem, a jednak cudem z warsztatu Boga. Zwą mnie robaczkiem świętojańskim (nazwy łacińskie: Lampyris i Phausis). Właściwie jest to błędne określenie, bo nie jestem robaczkiem. Wytwarzam "zimne światło", gdyż w procesie tzw. bioluminescencji nie powstaje żadne ciepło. To jest właśnie to, co najbardziej zdumiewa, czego Wasi technicy do dzisiaj nie byli w stanie odtworzyć. Normalna Wasza żarówka przemienia najwyżej około 4% dostarczonej energii w światło, a świetlówka maksymalnie 10%. Większość energii zostaje roztrwoniona w postaci ciepła. Musicie przyznać, że Wasze lampy są bardziej grzejnikami niż źródłami światła.
U mnie Stwórca urzeczywistnił najoptymalniejszą zamianę energii w światło, oznacza to, że 100% dostarczonej energii zamienione zostaje w światło. Lepiej naprawdę już nie można."

Siewka złota:

"Moi rówieśnicy lecą ze mną 88 godzin - to znaczy trzy dni i cztery noce - bez przerwy, ponad otwartym morzem. Uczeni obliczyli, że poruszamy przy tym skrzydłami 250 000 razy w górę i w dół. Wyobraźcie sobie, że musicie wykonać ćwierć miliona "pompek", to chyba właściwe porównanie.
Teraz Was pytam: Skąd wiedziałam, ile tłuszczu muszę zgromadzić, by dotrzeć do Wysp Hawajskich? (opisać...) Kto mi powiedział, że to tam muszę przybyć i wreszcie, w jakim kierunku muszę lecieć, żeby tam dotrzeć? Przecież nigdy wcześniej nie miałam okazji oblecieć tej trasy! Po drodze nie ma żadnych punktów orientacyjnych. Jak mogłyśmy odnaleźć te malutkie wyspy na Oceanie Spokojnym? Gdybyśmy ich bowiem nie znalazły, musiałybyśmy, przy ciągle ubywającym paliwie, opaść na otwarte morze i zginąć wśród fal. Wiele setek kilometrów wokoło nie ma przecież nic innego, jak tylko woda (...)

Gdy tak pokonuję owe 4500 km w ciągu 88 godzin, prędkość mojego lotu wynosi około 51 kilometrów na godzinę. W międzyczasie uczeni ustalili, że jest to dla nas idealna szybkość. Gdybyśmy leciały wolniej, zużyłybyśmy większą część naszego "paliwa" do uzyskania napędu. Lecąc szybciej, musiałybyśmy pokonać zwiększony opór powietrza."

Było też trochę o budowie ludzkiego oka.

"Już Darwin uznał, że powstanie soczewki w procesie selekcji naturalnej byłoby niemożliwe. W swojej książce <<O powstawaniu gatunków>> pisze o tym tak:
<<Przypuszczenie, że oko, ze swoim niepowtarzalnym technicznym wyposażeniem do ustawiania ostrości, regulacji intensywności wpadającego światła oraz wyrównania abberacji sferycznej i chromatycznej, mogło powstać drogą selekcji naturalnej, jest, jak to otwarcie przyznaję, w najwyższym stopniu absurdalne.>>" (Więcej: https://creation.com/charles-darwin-vs-the-eye-polish)

#lektury - "Gdyby zwierzęta mogły mówić...", Werner Gitt, Karl-Heinz Vanheiden

"Naprawdę, pytaj bydła, a nauczy cię, i ptactwa niebieskiego, a powie ci, albo zwierząt polnych, one pouczą cię, i ryb morskich, a one opowiedzą ci. Kto spośród nich wszystkich nie wie, że dokonała tego ręka Pana" - autorzy książki rozpoczynają od cytatu z Księgi Ijoba, a dalej "oddają głos...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    15
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    8
  • Kindle
    1
  • Zwierzęta
    1
  • Moje!
    1
  • Zoologia
    1
  • Wymienione/oddane/sprzedane
    1
  • Strata czasu
    1
  • Niemcy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Gdyby zwierzęta mogły mówić


Podobne książki

Przeczytaj także