Przerażacze

2003-01-01
83-241-0268-X
Katarzyna Laszkiewicz
literatura młodzieżowa amerykańska

Czytałam ją w gimnazjum i później porzyczałam wszystkim koleżankom. Jest idealna dla dzieci rozpoczynających przygodę z historiami grozy. Wszystkie czytając ją widziałyśmy opisywane w niej oczy... ale nie był to strach niepozwalający zasnąć.

Powieść grozy dla dziesięciolatków, przy czym powieść to za dużo powiedziane - dorosły przeczyta całość w godzinę. Historia o tyle ciekawa, że bazująca na niecodziennym pomyśle i poruszająca problemy dotyczące nastolatków (problemy z adaptacją w nowym środowisku itd). Młodych może przestraszyć, starszych nie oczaruje.

Przyjemny dreszczyk dla początkujących :)
Czytałam mając ok. 12 lat i wówczas mnie się podobało :)

Przyjemny dreszczyk dla początkujących :)
Czytałam mając ok. 12 lat i wówczas mnie się podobało :)

Przerazić mnie nie przeraziła, nawet wtedy, gdy czytałam ją pierwszy raz, ale... Ale miała w sobie to coś, co mnie urzekło. I tak naprawdę chętnie przeczytałabym ją jeszcze raz :)

Addendum po 17 latach:
Przeczytałam książkę ponownie i w sumie moja opinia się nie zmienia. "Przerażacze" mają swój urok, dla kogoś ok. 10 lat ta opowieść będzie odpowiednio tajemnicza i wciągająca. Oryginalny pomysł sprawia, że nawet teraz całkiem dobrze się bawiłam, mimo, że językowo ani fabularnie książka nie jest górnych lotów.

Addendum po 17 latach:

Mało wciągająca książka, straszna chyba tylko dla młodszych czytelników, o takich też opowiadająca.

• Literatura angielska
  • Stare, dobre czasy :)