Pan Samochodzik i Bractwa Rycerskie

Okładka książki Pan Samochodzik i Bractwa Rycerskie Sebastian Miernicki
Okładka książki Pan Samochodzik i Bractwa Rycerskie
Sebastian Miernicki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 46) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 46)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2002-12-12
2002-12-12
Pan Samochodzik bractwa rycerskie

Super się czytało, byle takich więcej.
Cały czas coś się działo i nie wyimaginowanych sytuacji tylko z życia wziętych. Takie czytadła to ja lubię .
Wakacje, harcerze, jeziora i przygody na każdym kroku.
Warto się zagłębić , a zarazem odprężyć przy tej lekturze.
Idzie zapomnieć o trudach codzienności .
To są te książki co nie można się oderwać .
Życzę aby każda kolejna była podobna. Ale cóż , różni autorzy to różne pióra pisarskie. No zobaczymy.
Mam nadzieję , że będzie ok.
A co do treści , to tylko zdawkowo napiszę .
Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, bractwa rycerskie, harcerze, góra Dylewska, skarby w grocie oczywiście Batura i cała reszta. Piękne okolice , przyroda , jezioro i trochę historii.
Szczegóły jak sobie przeczytasz. A warto.

Super się czytało, byle takich więcej.
Wakacje, harcerze, jeziora i przygody na każdym kroku.
Warto się zagłębić , a zarazem odprężyć przy tej lekturze.
Idzie zapomnieć o trudach codzienności .
To są te książki co nie można się oderwać .
Życzę aby każda kolejna...

Niby narracja PS - Pojezierze, skarby antyczne, zburzony w czasie wojny pałac pruskiego rodu - zdewastowany po wojnie, harcerze, ogniska przed namiotem, "spódniczki", Batura, zasadzki, porwania, tajniacy, pościgi, amfibia, historia, rycerze, archeolodzy - a mimo tego, brak tego nienackowatego COŚ.
Ale jako przewodnik po okolicy, z zapleczem historycznym - niezły!

Ale jako przewodnik po okolicy, z zapleczem historycznym - niezły!

To moje drugie spotkanie z Panem Samochodzikiem. Pierwsze było starciem z Templariuszami i hasłem: "tam skarb twój, gdzie serce twoje".
I Templariusze i teraz Krzyżacy nie przypadli mi do gustu. To typowa młodzieżowa, przygodowa książka. Jest parę ciekawych wątków, ale coś w tej opowieści mnie tak drażniło, że przebrnęłam przez nią z bolącą głową. Może jestem już po prostu na to za stara...
Znajdziemy tutaj wiele szczegółowych opisów miejsc i zdarzeń - to dobrze, bo można się czegoś dowiedzieć. Szkoda tylko, że zrobiono to w taki typowo szkolny sposób.
Twórca Pana Samochodzika - Zbigniew Nienacki - pomysł miał przedni. Kontynuowany był przez wielu innych pisarzy, tak jak w tym przypadku Sebastiana Miernickiego... i właśnie - miernie to wyszło.
4/10

rzeźby Wildta, chłopiec Kordian, bitwa pod Grunwaldem, obozowisko, Wzgórza Dylewskie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Młodzieżowa przygodówka ze sporą ilością informacji historycznych.

Młodzieżowa przygodówka ze sporą ilością informacji historycznych.

• Pan Samochodzik
  • 2007
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
  • Dla Oskara
  • Nienacki - Pan Samochodzik