Dzieje templariuszy

1991-01-01
1991-01-01
83-211-1159-9
Anna Jędrychowska

W tej książce autor opisuje dwa wieki działalności templariuszy od ich powstania po proces zakończony zniszczeniem zakonu. W książce znajdziemy opisy reguł zakonnych, życia codziennego zakonników i braci służebnych, krótkie opisy niektórych krucjat oraz samego procesu templariuszy w XIV wieku. Oprócz ochrony ziemi świętej i pielgrzymów, templariusze pełnili także funkcję pomocniczą w krucjatach oraz zajmowali się bankierstwem, czego także znajdziemy tutaj opis. Duża część książki to cytaty z ówczesnych templariuszom pism. Przez to niektóre fragmenty czyta się ciężko. Jeśli kogoś taka tematyka interesuje, to polecam.

Najlepsza książka o życiu codzienny templariuszy. Jest to oczywiście subiektywna opinia jednakże nie znalazłem książki o bogatszej zawartości tematycznej odnośnie tego zakonu.

Książka w bardzo dobry sposób pokazuje dzieje Zakonu Templariuszy, zwłaszcza przyczyny ich upadku i nieporozumienia płynące z błędnie rozumienej hierarchi zakonu, a także tłumaczy wszystkie minty powstałe na przestrzeni lat na ich temat.

Książka trudna, trzeba poświęcić na nią sporo czasu. Ale szczegółowa i rzetelna. Ukazuje dzieje templariuszy na przestrzeni blisko 2 wieków. Ich walkę, ich klęski, ich obyczaje. Książka smutna i dająca dużo do myślenia...

• Historia (Robocza bibliografia)
  • POSIADAM
  • Posiadam / Historia, Sztuka, Archeologia, Religie
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 7) Historia: 2) Średniowiecze

Dodaj cytat z książki Dzieje templariuszy