Hitler - dziedzictwo zła

Okładka książki Hitler - dziedzictwo zła
Guido Knopp Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Galeria tyranów XX wieku biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
1999-01-01
Ryszard Turczyn
Hitler biografia Niemcy politycy

więcej Więcej

Jak twierdzi autor, najlepszym lekarstwem na Hitlera jest Adolf Hitler i po lekturze tej książki trudno się z nim nie zgodzić. Hitler bowiem, jeśli uważnie prześledzić wszystkie rozdziały, rysuje się w nich jako postać w gruncie rzeczy nieciekawa i pospolita, uwielbiana przez tłumy jedynie dla swej legendy, która nie ma nic wspólnego z prawdą, a jest jedynie umiejętnie...

Jest to druga książka o Hitlerze, którą przeczytałam, a tych książek jest ponoć całe mnóstwo. Muszę przyznać, że napisana jest w ciekawy sposób, potrafi wzbudzić zainteresowanie, zaskoczyć totalnie i zadziwić. Autor ma zdolność do wychwycenia takich nieoczywistych faktów, opinii, zdarzeń. Bardzo mnie się podobała. I zaciekawił mnie temat jeszcze bardziej.

• Domowa biblioteczka
  • Z wojną w tle