Takie tam (dziennik)

Okładka książki Takie tam (dziennik)
Maciej Malicki Wydawnictwo: Czarne Seria: Linie Krajowe literatura piękna
literatura piękna
Linie Krajowe
Czarne
2006-01-01
2006-01-01
literatura polska dziennik

Okładka książki Miłość we Wrocławiu Stefan Chwin, Irek Grin, Gaja Grzegorzewska, Inga Iwasiów, Ignacy Karpowicz, Wojciech Kuczok, Maciej Malicki, Łukasz Orbitowski, Joanna Pachla, Edward Pasewicz, Andrzej Pilipiuk, Marta Syrwid, Krzysztof Varga, Andrzej Ziemiański, Marcin Świetlicki
Ocena 6,1
Miłość we Wroc... Stefan Chwin, Irek ...
Okładka książki Studium. Pismo o nowej literaturze, nr 6 (54)/2005 - 1 (55)/2006 Jakub Beczek, Małgorzata Bogaczyk, Dino Buzzati, Ewa Chruściel, Błażej Dzikowski, Joanna Giza-Stępień, Hanna Gosk, Mariusz Grzebalski, Jacek Hnidiuk, Anna Kałuża, Greta Kirec, Barbara Klicka, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Janusz Kotara, Radosław Lièvre, Piotr Wiktor Lorkowski, Maciej Malicki, Piotr Maur, Jacek Olczyk, Adam Pluszka, Michał Prochownik, Redakcja Pisma Studium, Janusz Rudnicki, Paweł Sarna (poeta), Katarzyna Selenta, Piotr Siemion, Joanna Wajs, Jakub Winiarski, Michał Witkowski, Radosław Wiśniewski, Maciej Woźniak, Krzysztof Śliwka
Ocena 0,0
Studium. Pismo... Jakub Beczek, Małgo...

więcej Więcej

„Takie tam” to notes z zapiskami z codzienności. Tworzą je fragmenty rozmów, drobne obserwacje, anegdoty z puentą i bez. Czasem śmieszne, czasem liryczne. Niby każdy może coś takiego napisać, ale nie każdy ma tyle sympatii dla świata, co Malicki.

Misz-masz. Słowa, zdania, napisy, dialogi, vlepki, zlepki ("Szumy, zlepy, ciągi"?). I alkohol, papierosy, menele, Rzeka, pies. Rozmowy - słuchane, podsłuchane, przekazywane, zapamiętywane, zapisywane.
Ale i podskórności, te z cyklu "To wszystko jest bardzo skomplikowane"; nieswojo czytać, ciężkości.

Zabawne i smutne. C'est la vie. Miał Malicki lep na słowa.

---

"-...

• Polska
  • Czarne
  • Literatura polska (współczesna)
  • Nmwb
  • Antologie i short stories
  • Moje do przeczytania

Dodaj cytat z książki Takie tam (dziennik)