Piętno rzeki

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
River Marked
2015-02-20
2011-03-03
Marek Najter
Fabryka Słów
Mercedes Thompson
River Marked
Mercedes Thompson (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-02-20
Marek Najter
Mercedes Thompson

To już na pewno ostani część przygód Mercedes, po którą sięgam. Z książki ciekawej, pełnej zwrotów akcji, dostaliśmy miękkie romansidło z potworami i zmiennokształtnymi w tle. Chociaż porównując do poprzedniej części jest lepiej-przynajmniej fabuła jest jakoś zarysowana.

Niestety “Piętno rzeki”, moim zdaniem, jest najsłabszą częścią cyklu – momentami troszeczkę przynudzała (szczególnie te wątki indiańskie).

Jak zwykle dużo akcji. Do historii wjechał porządny wątek indiański. W mojej opinii nieco się różniła od poprzednich części, co też nie znaczy, że była gorsza! Jak najbardziej polecam i zabieram się za kolejną część.

Po pierwsze, zmiana tłumacza i od razu coś mi zazgrzytało. Przyzwyczaiłam się do tłumaczeń poprzedniej tłumaczki i teraz coś mnie uwierało podczas czytania.
Nie zrozumcie mnie źle, książka jest dobrze tłumaczona, wszystko jest jak trzeba. A jednak czuć trochę zmianę stylu.
Mimo wszystko ta część naprawdę mi się podobała, wsiąkłam w tajemnicę, byłam niesamowicie ciekawa co...

Powiem Wam, że miałam obawy, co do Piętna Rzeki. Poprzedni tom mnie nie usatysfakcjonował, a na dodatek fanki autorki zgodnym chórem zakrzyknęły, że Piętno to niczego nie urywa, kapcie też zostają na miejscu.
A ja do fanek Briggs to się zaliczyć nie mogę, oj nie…
I owszem, obstawiałam, że kolejny tom to pewnie w przyszłym dziesięcioleciu, ale wyszło inaczej.

I wiecie co?...

Na półkach: , , , , ,

Naczytałam się wielu negatywnych opinii i spodziewałam się totalnie słabej książki.

Może książka wpadała na idealny moment, ale doskonale się bawiłam czytając. Nie nudziłam się ani przez chwilę, a te spokojniejsze momenty były dla mnie i tak ciekawe.

Tym razem poznajemy Mercy od trochę innej strony. W tej części poznamy jej indiańskie korzenie głównej bohaterki....

Ta część strasznie mi się ciągnęła. 6 tom podobał mi się najmniej ze wszystkich, chociaż historia była ciekawa i w końcu mogliśmy dowiedzieć się co nieco o przeszłości Mercy, to mnie niestety nie porwała. Dla mnie była najgorsza ze wszystkich, może po prostu brakowało mi innych bohaterów, a może nie podszedł mi klimat tej części. W tym tomie paradoksalnie wiele się dzieje i...

Kolejna książka z tych, co do których mam kilka zastrzeżeń. Nie są one nie wiadomo jak wielkie, ale... dlaczego? Dlaczego powstała ta część i czemu ma ona służyć? Co wydarzyło się w niej tak ważnego, że autorka postanowiła, by była jedną z tomów serii Mercedes Thompson? Wydaje mi się, i to jest moje jedyne spostrzeżenie, że głównie chodzi tutaj o to, że w książce...

Nie będę się rozwodzić, fani wcześniejszych części nie będą rozczarowani. Jeśli ktoś rozpoczyna czytelniczą przygodę, też się zorientuje.

2000

Niestety wiało nudą. Szkoda.

Dyskusje

1 031