Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka

Peter L. Bernstein Wydawnictwo: WIG-Press biznes, finanse
biznes, finanse
WIG-Press

więcej Więcej

Na początku chcę zaznaczyć, że moja opinia jest bardzo subiektywna. Książka nie spełniła moich oczekiwań, ale mam ogromne przeczucie, że wynikało to z mojego nastawienia do tej pracy. Oczekiwałem dowiedzieć się o metodach zarządzania ryzykiem, ale książka ma charakter bardzo historyczny. Pojawia się tam wiele dat i nazwisk, miejscami byłem przytłoczony ilością informacji,...

Prowadzenie każdego rodzaju biznesu wiąże się z ryzykiem. Ukończywszy uczelnię ekonomiczną nie byłem w stanie wymienić typowych rodzajów ryzyka, występujących w bankowości - gdzie przyszło mi pracować. Życie nauczyło mnie w ekspresowym tempie. Przeciw Bogom to jedna z najlepszych książek ekonomicznych w lekkiej formie przystępnej dla każdego.

Nie policzyłem ile razy autor użył określenia „wyrafinowane” w stosunku do operacji finansowych ale wydaje mi się, że o wiele za dużo. Książka ciekawa, opisuje historię panowania nad ryzykiem również giełdowym/finansowym, jednak osoby szukające strategii czy wskazówek dotyczących gry na giełdzie mogą się rozczarować.

Świetna książka. Kupiłam, gdyz potrzebowałam cos o dziejach ryzyka i początkach ubezpieczeń do doktoratu 10lat temu. Książka jest obecnie w razie "rozkładu"; strasznie ja wymęczyłam. Bardzo ciekawie autor przedstawia kluczowe dla rozwoju ryzyka (jakkolwiek głupio to brzmi!) momenty. Bardzo dobry jest polski przekład.

Mega książka!!! Swoją drogą to 1wsza polecana pozycja przez samego Prezesa PKO BP :)

Zawartość ciekawa - ale czyta się ciężko.

Nie przebrnęłam. Momentami bardzo ciekawa, ale nie byłam w stanie się skupić i nie gubić wątku.

Ciekawe. Chociaż szkoda, że książka jest z roku 1996 i dość optymistyczne teorie nt. możliwości kontroli ryzyka nie zostały skonfrontowane z kryzysem subprime z 2007 roku.

O ubezpieczaniu się i przewidywaniu, jako zastępczej formie ufności. Klasycznie podane.

• Finanse
  • Ebooki