Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Winning znaczy zwyciężać Jack Welch, Suzy Welch
Ocena 7,4
Winning znaczy... Jack Welch, Suzy We...
Okładka książki iWoz. Od komputerowego geeka do kultowej ikony Gina Smith, Steve Wozniak
Ocena 7,4
iWoz. Od kompu... Gina Smith, Steve W...
Okładka książki Freakonomia. Świat od podszewki Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt
Ocena 6,8
Freakonomia. Ś... Stephen J. Dubner, ...
Okładka książki Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej Marcus Buckingham, Curt Coffman
Ocena 7,7
Po pierwsze: Z... Marcus Buckingham, ...

Na początku chcę zaznaczyć, że moja opinia jest bardzo subiektywna. Książka nie spełniła moich oczekiwań, ale mam ogromne przeczucie, że wynikało to z mojego nastawienia do tej pracy. Oczekiwałem dowiedzieć się o metodach zarządzania ryzykiem, ale książka ma charakter bardzo historyczny. Pojawia się tam wiele dat i nazwisk, miejscami byłem przytłoczony ilością informacji, przez co czytało mi się ciężko. Wydaje mi się, że na ten moment jestem niewystarczająco inteligentny i oczytany w tym temacie, aby wyciągnąć z tej książki dużo wiedzy

Prowadzenie każdego rodzaju biznesu wiąże się z ryzykiem. Ukończywszy uczelnię ekonomiczną nie byłem w stanie wymienić typowych rodzajów ryzyka, występujących w bankowości - gdzie przyszło mi pracować. Życie nauczyło mnie w ekspresowym tempie. Przeciw Bogom to jedna z najlepszych książek ekonomicznych w lekkiej formie przystępnej dla każdego.

Nie policzyłem ile razy autor użył określenia „wyrafinowane” w stosunku do operacji finansowych ale wydaje mi się, że o wiele za dużo. Książka ciekawa, opisuje historię panowania nad ryzykiem również giełdowym/finansowym, jednak osoby szukające strategii czy wskazówek dotyczących gry na giełdzie mogą się rozczarować.

Świetna książka. Kupiłam, gdyz potrzebowałam cos o dziejach ryzyka i początkach ubezpieczeń do doktoratu 10lat temu. Książka jest obecnie w razie "rozkładu"; strasznie ja wymęczyłam. Bardzo ciekawie autor przedstawia kluczowe dla rozwoju ryzyka (jakkolwiek głupio to brzmi!) momenty. Bardzo dobry jest polski przekład.

Mega książka!!! Swoją drogą to 1wsza polecana pozycja przez samego Prezesa PKO BP :)

Nie przebrnęłam. Momentami bardzo ciekawa, ale nie byłam w stanie się skupić i nie gubić wątku.

Ciekawe. Chociaż szkoda, że książka jest z roku 1996 i dość optymistyczne teorie nt. możliwości kontroli ryzyka nie zostały skonfrontowane z kryzysem subprime z 2007 roku.

O ubezpieczaniu się i przewidywaniu, jako zastępczej formie ufności. Klasycznie podane.

Zawartość ciekawa - ale czyta się ciężko.

Zawartość ciekawa - ale czyta się ciężko.

Dodaj cytat z książki Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka