Okruchy Boga

Okładka książki Okruchy Boga
Scott Adams Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
God's Debris. A Thought Experiment
Czarna Owca
2007-01-01
2007-01-01
978-83-60895-01-6
Bogusława Koziorowska-Jurkevich

więcej Więcej

Ciekawa książka, pozwalająca spojrzeć na różne nurtujące zagadnienia dotyczące między innymi: życia, Boga, Wszechświata, z zupełnie innej, interesującej strony. Na pewno warta przeczytania.

Czytana bardzo dawno temu, ale pamiętam że ów "eksperyment myślowy" bardzo mi się podobał. Ciekawe założenie mimo ze nie do końca ścisłe, ale jak wiadomo, każdy z nas powinien czytać i zastanawiać sie czy wszystko ma ręce i nogi ;)

Polecam i pozwolę nie zgodzić się z wcześniejszym komentarzem że ksiażka przeznaczona dla osób wierzacych. Ciekawa koncepcja i tyle :)

Pretensjonalne ni to przemyślenia, ni to fabularyzowane dialogi, przeznaczone głównie dla osób wierzących, i to tych, które poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie Boga, Wszechświata i całej reszty. Tak na dobrą sprawę jest to lektura - oczywiście jak dla mnie - najzupełniej zbędna.

• 2019
  • 2015