Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku

Francois Boucher Wydawnictwo: Arkady sztuka
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
Piotr Wrzosek
Arkady
moda ubiory
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
sztuka
Piotr Wrzosek
moda ubiory

Jedna z najlepszych pozycji w temacie historii mody. Przepełniona przede wszystkim wiedza, a na drugim miejscu ilustracjami. Większosć tego typu ksiażek przypomina bardziej albumy - tu jest inaczej.

Jeśli ktoś zamierza pisać pracę naukową na temat historii mody NA ŚWIECIE - to jest to lektura obowiązkowa.

Pięknie wydana, kompleksowa, przepełniona ilustracjami, szkicami i zdjęciami.
Godna polecenia pozycja nie tylko zagorzałym fanom mody.

Ponad czasowa, tak o niej myślę, moja pierwsza książka o modzie, wyczytana i wyoglądana tak że grzbiet ledwo to wytrzymuje :)

Ogromne albumowe wydanie historii mody. Jak do tej pory, jest to jedno z lepszych opracowań historycznych, dotyczących tematyki mody. Szczegółowo opisany ubiór, jego powstanie, funkcje oraz ewolucja. Możemy znaleźć tutaj informację na tematu ubioru już od czasów prehistorycznych po XX w. Przygotowanie merytoryczne i wykaz źródeł, jak najbardziej na plus. Liczne ilustracje...

Pięknie wydana. Przejrzysta. Raczej dla początkujących niż dla osób obeznanych z tematem. Polecam!

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Idealna książka dla tych, którzy interesują się modą nie tylko współczesną, piękne zdjęcia, szczegółowe opisy, polecam

Uwielbiam historię i powieści historyczne, interesuje mnie wszystko co związane jest z życiem ludzi w dawnych czasach (od życia codziennego do medycyny). Ta książka to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości, daje pełny pogląd na to jak ludzie wyglądali, jak się czesali i jakimi dodatkami uzupełniali stroj. Polecam!

Doskonała, gdy należy sprawdzić poprawność historyczną danej rekonstrukcji stroju.

Dyskusje

• Chcę w prezencie