Wszystko albo nic

Okładka książki Wszystko albo nic Debbie Macomber
Okładka książki Wszystko albo nic
Debbie Macomber Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
For all my tomorrows
HarperCollins
2011-02-04
2011-02-04
Agnieszka Dobrowolska
śmierć przyjaciel miłość uczucia

Z prozą Debbie Macomber miałam do czynienia wiele razy i niezmiennie jest to spotkanie ciekawe, a zarazem owocne w emocjonalne doznania. Z pewnością, że sięgam po dobrą lekturę, nastawiłam się na niepowtarzalne wrażenia wyniesione z omawianej niżej powieści. Całe szczęście, że znów się nie zawiodłam, gdyż autorka udowodniła swoją wyjątkowość. Powołała do życia nietuzinkowych bohaterów, wymagając od nich wykazania się wewnętrzną siłą oraz niezachwianą wiarą w lepsze jutro.

Lynn Danfort zostaje wdową. Jej mąż Gary był policjantem zastrzelonym podczas pełnienia służbowych obowiązków. Przyjaźnił się z Ryder'em, który jednocześnie jest ojcem chrzestnym ich dzieci: MIchelle i Jasona. Po śmierci, za którą czuje się odpowiedzialny, rezygnuje z pracy i wyjeżdża z miasta. Lynn próbuje żyć na własny rachunek, odbudować pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa, zakłada firmę, staje się kobietą niezależną, odnosi sukcesy zawodowe, ale przytłacza ją ciężar problemów związanych z samotnym wychowywaniem niesfornych pociech.

Ryder Matthews powraca do Seattle po trzech latach, ukończył studia prawnicze i jest wziętym adwokatem. Próbuje zdobyć serce Lynn, w tym celu zaprasza ją na kolację, jednak kobieta odmawia. Kocha go jak brata i nie wyobraża sobie wspólnej przyszłości. Ryder to mężczyzna zdeterminowany i ekspansywny, pewny siebie oraz niezbaczający z raz obranej drogi. Czy wystarczy mu wytrwałości, aby zawalczyć o wybrankę serca? Pomocna okaże się ucieczka z domu zbuntowanego Jasona, a Ryder udowodni, że Lynn zawsze może na niego liczyć.

"Wszystko albo nic" to współczesny romans obyczajowy, który porusza bolesny temat przymusu ostatecznego rozstania z ukochanym człowiekiem. Lynn pielęgnuje pamięć o zmarłym mężu, przegląda fotografie, wspomina czas, jaki razem spędzili, Ryder z kolei jest zazdrosny o swego przyjaciela, zarzuca Lynn nielojalność w stosunku do własnej osoby. Podświadomie wie, że podobne oskarżenia nie mają najmniejszego sensu, jednak nie potrafi się przyznać do błędu. Przepychanki słowne, którymi się posługują, są charakterystyczne dla dziecinnych zachowań, a nie dorosłych, odpowiedzialnych ludzi. Autorka przedstawiła ciekawy portret psychologiczny postaci, chociaż Ryder wydaje się zbyt idealny, przez co stracił w moich oczach na autentyczności. Pojawiła się wątpliwość, czy w ogóle tacy mężczyźni istnieją? Książkę przeczytałam bardzo szybko. Pomimo niewielkiej objętości i niełatwej tematyki, okazała się być lekturą sprzyjającą wyciszeniu oraz dającą nadzieję na szczęśliwe rozwiązanie każdego problemu. Serdecznie polecam!

To moja kolejna książka z serii satine i jeszcze lepsza niż poprzednia. Tym razem mamy historię Lynn, którą bardzo dotknęła śmierć męża. Zginął on na służbie. Lynn bardzo liczyła na pomoc ich przyjaciela Rydera, jednak i jemu trudno się pogodzić z tym co się stało, porzuca pracę w policji i wyjeżdża. Kiedy Lynn w końcu po paru latach udaję się pogodzić ze śmiercią męża, i w końcu organizuję sobie i dzieciom życie, niespodziewanie powraca Ryder i brutalnie wchodzi w ich życie.
Tak sobie zaczęłam wieczorem ją czytać i nawet nie wiem kiedy skończyłam. Pomimo, że to romans, to książka ta stawia ważne pytania: jak długo można opłakiwać męża, czy dzieci, kiedyś zapomną o nieżyjącym tacie i czy łatwo zaakceptują nowego? Ale też , najważniejsze, czy można i jak bardzo, być zazdrosnym o nieżyjącego męża. Książka pokazuje jak ważna jest rozmowa a nie unikanie niewygodnych czy bolesnych tematów.
Jednak, mimo że treść mi się podobała, to ktoś jej nie dopracował. I tak jak ja rzadko zauważam błędy, tak w tej jest ich całkiem sporo. Co kawałek mamy literówki, które mnie drażniły. No ale to już nie wina autorki.
Polecam, książkę czyta się dobrze i szybko, jest pełna emocji i bardzo wzruszająca.

Lekka, łatwa i przyjemna, do przeczytania na jesienny wieczór :) prosty język, ciekawa fabuła i ciekawi bohaterowie :) polecam na odprężenie po stresujących dniach :)

Na początku nawet wciągała książka, ale im dalej tym coraz gorzej było. Tak nie życiowej i fantastycznej książki dawno nie przeczytałam. Wiem, że to romans, ale bez przesady jakbym chciała przeczytać książkę fantasty to bym po ten gatunek sięgnęła.

• Harlequin
  • 2016
  • Zagraniczne

Dodaj cytat z książki Wszystko albo nic