Bezpieczna przystań

Okładka książki Bezpieczna przystań Sherryl Woods
Okładka książki Bezpieczna przystań
Sherryl Woods Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Trinity Harbour (tom 3) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa literatura piękna
Trinity Harbour (tom 3)
New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
Along came trouble
HarperCollins
2010-04-09
2010-04-09
Krzysztof Puławski
romans morderstwo polityka

Trzecia i ostatnia część z życia rodzeństwa Spencer.
Daisy i Bobby mają już swoje połówki i są szczęśliwi, więc został tylko Tucker.
Szeryf miasteczka, mężczyzna, który jest synonimem moralności i etyki, pewnego dnia wraca do domu i zastaje w swoim łóżku dawną miłość. Okazuje się że dziewczyna potrzebuje pomocy, bo został zamordowany jej mąż. Czy ich przeszłość, uczucia pozwolą im przetrwać? Czy znajdą mordercę?
Troszkę się zawiodłam na mordercy, nie było nic a potem: naprawdę, to ta osoba zabiła?
Początek książki bardzo trudno mi się czytało, nie było tej iskry co w drugim tomie, ale też była ciekawsza niż pierwszy tom.

Trzecia i ostatnia część z życia rodzeństwa Spencer.
Daisy i Bobby mają już swoje połówki i są szczęśliwi, więc został tylko Tucker.

"Bezpieczna przystań" to wspaniała, ciepła powieść.
Wciąga niesamowicie, akcja bardzo dobra, wzrusza do łez, o życiu i miłości.
Niezwykła, cudowna książka na miłe popołudnie z kubkiem gorącej kawy.
Warto przeczytać!!!!

"Bezpieczna przystań" to wspaniała, ciepła powieść.
Wciąga niesamowicie, akcja bardzo dobra, wzrusza do łez, o życiu i miłości.
Niezwykła, cudowna książka na miłe popołudnie z kubkiem gorącej kawy.
Warto przeczytać!!!!

Trzecia i ostatnia część serii "Trinity Harbor. Miasteczko nad Potomakiem." Moim zdaniem - najlepsza. Mamy tu bowiem romans, powieść obyczajową oraz świetny kryminał w jednym.

"Bezpieczna przystań" poświęcona jest losom starszego z synów Kinga Spencera, miejscowego szeryfa Tuckera. Pewnego dnia znajduje on w swoim łóżku śpiącą, prawie nagą kobietę. Okazuje się że jest nią jego była narzeczona, Mary Elizabeth Swan. Kobieta schroniła się u niego, ponieważ jest podejrzana o zamordowanie swojego męża, znanego polityka Lawrence'a Chandlera. Przekonany o jej niewinności Tucker, mimo wciąż odczuwanego żalu do kobiety (porzuciła go, by być z Chandlerem),stara się zrobić wszystko by oczyścić ją z zarzutów.

W trzecim tomie trylogii do Trinity Harbor wkracza wielka polityka. Bohaterowie zostają wplątani w szereg politycznych intryg, o których istnieniu do tej pory słyszeli jedynie z mediów. Wątek kryminalny poprowadzony jest świetnie - do końca nie przypuszczałam kto jest mordercą, a to rzadko zdarza mi się podczas czytania tego typu literatury. W tle mamy dwie historie miłosne oraz problemy rodzinne pani pastor (wiem że zabrzmi to podle, ale bardzo się z nich ucieszyłam, ponieważ w poprzednich częściach ta postać doprowadzała mnie do szału ciągłym wtrącaniem się w życie swoich parafian). Razi jedynie pewna nieścisłość autorki dotycząca czasu w którym toczy się akcja. Na początku powieści dowiadujemy się, że od ślubów pozostałych dzieci Kinga Spencera minęło już kilka lat, jednakże w dalszej części książki nic na ten upływ czasu nie wskazuje, np. Tommy wciąż jest małym chłopcem niestrudzenie remontującym swoją łódź.

Mimo tego niedociągnięcia z całego serca polecam książkę wszystkim miłośnikom kryminałów, powieści obyczajowych oraz romansów.

Ta recenzja pochodzi z mojego bloga "Świat Powieści", http://swiat-powiesc.blogspot.com/2014/09/bezpieczna-przystan-recenzja.html

Tym razem poznajemy drugiego syna Kinga Spencera - Tucker'a, miejscowego szeryfa. Porzucony przez swą pierwszą miłość, tkwi w stanie kawalerskim. Pewnego wieczoru po powrocie ze służby znajduje w swym łóżku śpiącą kobietę, która okazuje się byłą sympatią. Opowiada mu ona o śmierci męża, znanego polityka i prosi Tucker'a o pomoc. Aby to było możliwe szeryf musi zostać wyłączony z prowadzonego postępowania. Sprawę przejmuje jego zastępca, który tak jak pozostali członkowie rodziny mają mu za złe, że angażuje się w to wszystko, zwłaszcza że dziewczyna 6 lat wcześniej zostawiła go dla pieniędzy i wygodnego życia przy boku innego. Czy dawne uczucia odżyją, czy Tucker odzyska straconą dawno miłość?

Ostatnia część trylogii o rodzeństwie Spencerów, ale można bez problemu czytać nie po kolei :) gdyż autorka skupia się na konkretnym bohaterze i nie zdradza fabuły poprzednich książek.

Lubię takie powieści obyczajowe. Pozytywni bohaterowie, wesołe i pokręcone relacje rodzinne oraz ciekawa intryga kryminalna.

Miło spędzony wieczór (no, dwa wieczory).

Miło spędzony wieczór (no, dwa wieczory).

nie moge sie doczekac

nie moge sie doczekac

Boska :)

Boska :)

Nigdy nie zaczynam od trzeciej częśći

Nigdy nie zaczynam od trzeciej częśći

Prosta, lekka i przyjemna. Uwielbiam Kinga , prawda :)

Prosta, lekka i przyjemna. Uwielbiam Kinga , prawda :)

• Ebooki
  • Domowa biblioteczka