Pomiędzy nami

Okładka książki Pomiędzy nami Barbara Delinsky
Okładka książki Pomiędzy nami
Barbara Delinsky Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Secret of the stone
HarperCollins
2011-02-04
2000-01-01
Hanna Milewska
wernisaż rzeźbiarka fotograf wyzwanie

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Historia opowiada o Paige Mattheson, która jest rzeźbiarką i ma opinię zimnej kobiety podobnie jak jej rzeźby. Jessie Dallas, zakłada się ze swoim przyjacielem, że dowiedzie mu iż się myli.

Jessie podstępem staje się taksówkarzem, wozi Paige po mieście i podstępem zamieszkuje w jej domu. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Paige jest zaskoczona, jednak stara się pokazać, że to nie jest dla niej takie ważne, bo lubi swoje życie takie jakie jest.

Chociaż drogi Paige i Jesse' a się rozchodzą. Jednak nie na długo. Kiedy Jessie dowiaduje się, że on i Paige będą mieli dziecko, postanawia ją poślubić, aby zapewnić dziecku szczęśliwą rodzinę...

Książka jest zwykłym romansem. Czyta się go szybko, i to tak naprawdę lektura na jeden dzień. W sam raz na odprężenie i odstresowanie.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Bardzo przyjemnie czytało się tą książkę. Nie jest to szczyt literacki, ale książka, która wciąga i która jest tak na dwa popołudnia owszem. Jest na prawdę jako książka z nutką erotyki, losów dwóch ludzi i zawodów jakie wykonują. Polecam jako odskocznię.

Romanse mają to do siebie, że schemat powieści jest taki sam. Zmieniają się tylko bohaterowie, problemy, miejsce akcji. Ale i tak, mimo problemów bohaterowie na końcu powieści są ze sobą razem. Czy to jest złe? Nie, ależ skąd. Przecież zwolenników romansów jest coraz więcej. Po ciężkim dniu w pracy, marzy się nam oderwanie od codzienności. I właśnie takie zadanie mają romanse. Oczywiście sama osobiście zaliczam się do miłośników tego typu literatury. Bo przecież każdy marzy o takiej miłości.

To moje trzecie spotkanie z twórczością Barbary Delinsky. Kolejne bardzo udane. Coraz bardziej przypadają mi do gustu książki z serii „Satine”. Są krótkie, mają mały format a co za tym idzie, idealnie mieszczą się w damskiej torebce. I dokładnie tak było z ostatnią powieścią Delinsky którą dane mi było przeczytać czyli „Pomiędzy nami”.

Paige jest rzeźbiarką. W swoich artystycznych kręgach jest oceniana jako nieprzystępna, poważna, przez niektórych nazywana „lodową dziewicą”. Poznajemy ją na wystawie swoich prac. Jest tam również Jesse montażysta filmowy, samotny mężczyzna który nie potrafi okazywać uczuć. Na tej wystawie Jesse zakłada się ze swoim najlepszym przyjacielem, że zbliży się do Paige i zdobędzie ją. Zakład oczywiście zostaje wygrany. Niestety. Sam wpada w pułapkę uczuć, przed którymi broni się jak diabeł święconej wody. Czy tych dwoje może być szczęśliwych? Czy mężczyzna który, miał trudne dzieciństwo i nigdy nie okazywał uczuć, może pokochać dziewczynę z dobrego domu? Czy może założyć szczęśliwą rodzinę i mieć dzieci?

Książka pokazuje, że to co wydarzyło się w przeszłości rzutuje na nasze późniejsze życie. Pokazuje, że jeśli w dzieciństwie nie dbano o nas, my sami nie nabywamy tej cechy. I jeśli w naszym mniemaniu dbamy o drugiego człowieka, to może to zostać źle zinterpretowane. Czasem zbyt wielka opiekuńczość może prowadzić do tragedii.

Lubię romanse, ponieważ są one literaturą łatwą i przyjemną. Pozwalają oderwać się od szarej codzienności i pomarzyć o miłości, o wielkim uczuciu. Mimo iż powieść jest przewidywalna – jak większość romansów – to książkę czytało mi się z wielką przyjemnością. Może działo się tak, dlatego iż Autorka pięknie wkomponowała historię miłosną w opisy przyrody i miejsca zamieszkania głównej bohaterki. Bo któż by nie chciał mieszkać w domu nad oceanem? Bardzo bym chciała mieć dom z widokiem na ocean i codziennie rano chodzić na spacery po plaży. Ech… Rozmarzyłam się.

Totalne zaskoczenie. Chciałam przeczytać coś lekkiego, jakąś historię romantyczną, ale nie spodziewałam się tak przyjemnej książki. Szybko mnie wciągnęła. Napisana w prostym, ale bardzo ciekawym stylu. Idealna na chwile relaksu.

Barbara Delinsky choć napisała wiele romansów, raczej nie miałam nigdy przyjemności czytać jej powieści... przynajmniej nie przypominam sobie...

"Pomiędzy nami" to prawdopodobnie jej pierwszy romans, który przeczytałam. Choć przewidywalny czytało się go z wielką przyjemnością.

Paige- artysta rzeźbiarka, poważna, opanowana, otoczona głównie stałym gronem przyjaciół. Przez innych dostrzegana jako zimna i niedostępna, przez wielu nazywana "lodowata dziewicą"

Dziewczyna z dobrego i bogatego domu, kochająca mieszkać i pracować we własnym domu nad oceanem, samotnica, czasem zmuszana przez managerkę, zarazem przyjaciółkę do opuszczenia tego pełnego uroku miejsca i przeniesienie się do wielkiego hałaśliwego miasta, gdzie uczestniczy w wystawach swych dzieł.

Jesse - montażysta filmów głównie dokumentalnych, żyje samotnie nie okazując nigdy nikomu uczuć, chyba nawet sam przed sobą nie przyznaję się do nich. Typ człowieka dominującego i żyjącego z dnia na dzień. Kobieciarz. Przez własne trudne dzieciństwo nie dopuszcza do siebie myśli, ze można być szczęśliwym, mieć zonę i dzieci...

Co łączy tych dwoje??? Zakład. Jesse zakłada się z przyjacielem, że zdobędzie tą "Lodowata dziewicę" !!!

Czy mu się uda???? Musicie skorzystać z książki :) zachęcam.

Lubię książki o miłości. Dają mi możliwość odskoczni, relaksu i fajnie spędzonych godzin. Po romans sięgam z przyjemnością, choć jest ciut przewidywalny mnie się podobał. Autorka ma fajny, prosty styl, wkradają się w treść delikatne opisy przyrody Nie brakuje też scen erotycznych. "Pomiędzy nami" wydana jest w serii SATINE, do której nabieram ogromnej sympatii. Polecam miłośniczkom romansu, miłości i seksu :)

Osobiście z przyjemnością rozejrzę się za innymi książkami Barbary Delinsky oraz za serią Satine. POLECAM!!!

fajna

fajna

Lekka, przyjemna. Miło się czyta.
Polecam :)

Lekka, przyjemna. Miło się czyta.
Polecam :)

Czasami słuchając opinii innych można się rozczarować. A co jeżeli jest to miłe rozczarowanie.

• 2011
  • Harlequin
  • Zagraniczne
  • Domowa biblioteczka
  • Romans
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Pomiędzy nami