Pinakoteka Brera. Mediolan

Okładka książki Pinakoteka Brera. Mediolan
praca zbiorowa Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Seria: Wielkie Muzea sztuka
sztuka
Wielkie Muzea
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2007-01-01
2007-01-01
Mediolan sztuka muzeum

więcej Więcej

Ten interesujący album dostałem przez wyjazdem do Italii. Większość z omawianych malarzy nie było mi obcych, ale historia powstania Męczeństwa św. Rufiny i Secundy malowanego przez trzech autorów (Cerano, Morazzone i Giulio Cesare Procacciniego) znanego jako Dzieło trzech rąk było dla mnie zupełną nowością, tak jak i malarstwo Francesco Hayna, którego piękny Pocałunek...

Absolutnie polecam, jeśli ktoś wybiera się do Pinakoteki Brera w Mediolanie. Coś co koniecznie należy ze sobą wziąć, aby w pigułce uzyskać informację na temat skarbów tego niezwykłego miejsca. Przydatne i jednocześnie wizualnie bardzo ok. Można potraktować jako album.

• Zainteresowania: Mitologie świata
  • Zainteresowania: Medieval szeroko rozumiany