Wspomnienia przychodzą z deszczem

Okładka książki Wspomnienia przychodzą z deszczem Mary Lawson
Okładka książki Wspomnienia przychodzą z deszczem
Mary Lawson Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
Crow Lake
Książnica
2007-05-01
2007-05-01
Urszula Gardner

Ciekawa to książka. Czytałam ją dość długo, bo wydawała mi się ważna i do kontemplacji. Zastanawiałam się ciągle nad emocjami, nad sposobem myślenia i czucia, nad funkcjonowaniem w rodzinie, wchodzeniem w relacje z (naj)bliższymi. To ciepła, przytulna opowieść, a zarazem zwracająca uwagę na empatię i rozumienie, na pogubienie i próbę odnalezienia się w życiu. Dobra, a nawet bardzo dobra obyczajówka, o życiu i relacjach rodzinnych, w której autorka wykazała się znajomością ludzkiej duszy. Nie wszystko jest tu jasne i oczywiste, nie wszystko jednoznaczne. Tekst jest dobrze napisany, czyta się lekko i łatwo. To ciekawe doświadczenie. Warto bardzo :)

Autorka oprócz lekkiego pióra ma również dużą wiedzę za zakresu psychologi. Myślę, że samym sednem tej książki nie jest to, jak potoczyły się losy bohaterów, ale ukazanie, jak bardzo istotne jest by nie uciekać od swoich emocji oraz przykrych wspomnień. Bardzo mi się lektura podobała.

Dobre czytadło. Być może byłoby bardzo dobre gdyby nie pewna irytująca rzecz. Autorka od początku buduje napięcie zapowiadając, że coś się wydarzy. O Ludzie, czego to ja sobie nie wyobrażałam przez przeszło 200 stron! Niestety okazało się, że moja wyobraźnia przerasta pomysł autorki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To powieść, która pokazuje jak duży wpływ ma na nas rodzina i wszystko to, co się z nią wiąże. Książkę czytało się lekko i dobrze, ale jakoś specjalnie mnie nie wciągnęła. Uważam, że tytuł nie pasuje do tej powieści, która wprawdzie jest o wspomnieniach z dzieciństwa i ich wpływie na dorosłe życie, ale o co chodzi z tym deszczem? Nie mam pojęcia. Po dobrnięciu do ostatniej strony, brakowało mi informacji o tym, jak wyglądały dalsze relacje między Kate a Danielem i jej rodziną. Czuję lekki niedosyt...

Cudowna książka o wpływie przeszłości na życie. O relacjach osieroconego rodzeństwa, a także o planach, marzeniach i trudnych wyborach.
Autorka w prosty sposób pokazuje, że czasami łatwo się zgubić w natłoku uczuć, szczególnie jeśli jest się małym dzieckiem dotkniętym wielką tragedią.
Przejmująca,ale zarazem bardzo prawdziwa książka.

Przejmująca,ale zarazem bardzo prawdziwa książka.

Kanada, wielka piękna i różnorodna.Pełna normalnych ludzi i ich problemów.Kiedy usiadłem z tą powieścią spodziewałem się wystrzału z armaty.A dostałem zwykły rewolwer.Powieść nie jest oszałamiająca.Ma swoje atuty.To jest ta równowaga bohaterów,lecz i minusy.Bywa nudnawa i mało ekscytująca.Jednak plusy przeważają.

1985

Przyjemna książka, naprawdę przyjemna. Autorka przenosi się nas na kanadyjską prowincję, gdzie mieszka rodzina Morrisonów. Rodzeństwo musi dość wcześnie dorosnąć, zrewidować swoje plany i marzenia. Mimo olbrzymiej tragedii jaka ich spotkała, każdy odnajduje w życiu swoje własne, jakże różne szczęście.
Książka wzrusza, momentami bawi, ale naprawdę czyta się ją z przyjemnością.

Książka wzrusza, momentami bawi, ale naprawdę czyta się ją z przyjemnością.

Po recenzji na okładce i opiniach czytelników stwierdziłam, że jest to książka, która może mi się spodobać. Książka nie jest zbyt wymagająca, czyta się ją lekko, jednak muszę przyznać, że niestety nie dobrnęłam do końca, gdyż książka po prostu mnie nie wciągnęła. Może komuś się spodoba opowieść o losach pewnej rodziny w kanadyjskiej scenerii.

Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak wciągnie. Ciekawa, dobrze zbudowana obyczajówka. Polecam :)

Poruszające studium uczuciowości człowieka, fascynująca zagadka do ostatniej strony..

• 2017
  • Nie więcej niż raz