Trudna miłość

Anita Shreve Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Z Kapeluszem literatura piękna
Fortune's Rocks
literatura piękna
Grażyna Gorządek
Z Kapeluszem
fascynacja uczucia rodzina skandal romans

"Trudna miłość" to książka, której akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku. W czasach, którym tolerancja była obca. Zwłaszcza obca dla skandali.
Jest to historia zakazanej miłości piętnastoletniej pochodzącej z dobrej rodziny dziewczyny oraz lekarza, mężczyzny żonatego, obarczonego czworgiem dzieci. Ich wzajemna fascynacja przeradza się w namiętny romans. Rezultatem...

Książka irytująca, intrygująca i kontrowersyjna zarazem. Fabułę powieści autorka osadza na przełomie XIX i XX wieku. Jak wiadomo panował wtedy patriarchat, inne były obyczaje i odmienna od naszej mentalność. Emancypacja spowodowała, że dzisiaj wiele spraw nas już nie dziwi, że widok niezamężnej kobiety z dzieckiem nie jest czymś niezwykłym, że urodzenie nieślubnego dziecka...

Pełna uczuć, siły miłości i ujmująca za serce, urzekająca powieść świetna po prostu wzruszyła mnie lubię takie czytać!!!

Kolejna powieść Anity Shreve, która toczy się nad wybrzeżem w okolicach New Hampshire, co powoduje moje rosnące zainteresowanie tym miejscem. Chciałabym się w nim znaleźć i znaleźć się w tych miejscach, gdzie fikcyjni bohaterzy powieści zderzali się z własną rzeczywistością.

W tej powieści poznajemy szesnastoletnią Olimpię Biddeford - dziewczynę trzymaną dość krótko przez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po lekturze tej książki mam mieszane uczucia.
Niby fajnie się to czyta, ale cały czas podczas lektury irytowała mnie narracja w czasie teraźniejszym - jakoś nie pasowała mi do tego typu opowieści. A szkoda, bo styl jest niezły.
Poza tym miłość(?) między główną bohaterką, a starszym od niej niemal trzy razy mężczyzną zupełnie mnie nie przekonała. Zalatywało mi to pedofilią...

Wspaniała lektura o sile uczuć, pełna wzruszających momentów. Nic tylko czytać.

NIE ROZUMIEM zmiany amerykańskiego tytułu "Fortune's Rocks", skoro już na 12 stronie czytamy:
".....plażę i przylegający do niej kawałek lądu nazwano Fortune's Rocks /Skały szczęścia/..."
NIE ROZUMIEM pokracznej stylistyki; odnoszę wrażenie, że tłumaczka nie uwzględnia różnic w składni obu języków.
NIE ROZUMIEM bełkotu w rodzaju:...

Wciągający melodramat, ukazujący historię miłosną dwojga ludzi, których dzieli spora różnica wieku. Mimo iż zdrowy rozsądek podpowiada, że to nie ma szansy się udać, że to się dla nich źle skończy, i że mężczyzna w tym wieku powinien być tym mądrzejszym i uciąć tę relację w zarodku, to autorka pozwala nam uwierzyć, że to prawdziwa miłość, jaka zdarza się raz w życiu.

Książka z tego rodzaju, która po przeczytaniu kilku stron przenosi czytelnika w miejsce i czas akcji :) bardzo przyjemnie napisana

Książkę przeczytałam dość szybko. wciągneła mnie chodź byłam rozczarowana zakończeniem. Mam niedosyt i myślę,że śmiało można by rozwinąć ten wątek miłości. Lektura ciekawa i intrygująca.

Dyskusje

• 2014