Altana

Świat Książki
2012-03-17
2012-03-17
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
miłość wojna losy tajemnica arystokracja posiadlosc

Oficjalne recenzje i

W cieniu ogrodowej altany

Link do recenzji

5734 638 406

Z czystym sumieniem oceniam książkę na 7/10.Książka na pierwszy rzut oka może wydawać się naiwna i w pewnych momentach nawet taka jest, ale jeśli dostrzeże się pozostałe jej zalety to ta drobna niedogodność przestaje przeszkadzać. Najciekawszym motywem niewątpliwie jest wątek łączącej się historii Helen i Laury. Myślę, że nad nim autorka skupiła się najbardziej i...

Książka jest ok. Trochę naiwna i rozwlekła ale jak ktoś lubi historie wojenne to może się podobać.

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Opis zaintrygował mnie, więc długo nie zastanawiałam się i zabrałam ją ze sobą do domu.
O czym jest powieść? Jest to opowieść o miłości, śmierci i dziwnych zrządzeniach losu rozgrywająca się podczas dwóch wojen światowych. Lady Helen, młoda angielska arystokratka, tuż po ślubie traci męża, który idzie na front I wojny.
Z...

Rewelacyjna książka, wciąga od pierwszych stron! Jest tam wszystko co uwielbiam: miłość, wojna i tajemnice z przeszłości. Polecam gorąco!

Odważna, poważna, zyciowa, wzruszająca, smutna a zarazem piękna taka jest ta powieść. Dwie kobiety ale tysiąc wydarzeń. Z pozoru obce sobie ale jednak pozory mylą. Polecam każdemu.

"Altana" to przepiękna powieść o miłości, rozstaniu i trudnych decyzjach, a wszystko barwnie odmalowane w klimatach wojennej zawieruchy. Świetnie splecione ze sobą losy dwóch kobiet, którym los nie szczędził trosk i dramatów, ludzkie życie pełne jest niespodzianek, dziwnych i zawiłych ścieżek, krętych dróg jak i ślepych uliczek

"Altana" to powieść obyczajowa osadzona w ciekawych, tragicznych realiach wojny, skonstruowana z dbałością o szczegóły i tło historyczne. Niestety, zabrakło w niej duszy.
Dialogi brzmią jak teksty wygłaszane na scenie, postacie są powierzchowne, podobne do siebie i pozbawione ikry, akcja się dłuży, nie ma elementów zaskoczenia. W skrócie - pomysł ciekawy, wykonanie...

Jak dla mnie czytadło z wątkiem historycznym w tle. Miłość, zdrada, tragedia rodzinna. To chyba na tyle.

Bardzo podobała mi się "Altana", bo akcja rozgrywa się podczas II wojny oraz są tajemnice i sekrety rodzinne.

Młodziutka Helena podczas I wojny za namowa rodziny poślubia przyjaciela brata, chociaż go nie kocha. Mąż wyjeżdża na front, a ona po pewnym czasie poznaje przystojnego Kanadyjczyka, mają romans, a owocem jest córeczka. On nie odpowiada na jej listy, ona zostaje...

Powieść osadzona w realiach I i II wojny światowej. Okres wojen to walka na froncie, zniszczenia, śmierć ludności cywilnej, strach. Jest jednak i miejsce na marzenia, nadzieję i miłość. "Altana" przedstawia młodą arystokratkę Helen Barstairs, która pod naciskiem rodziców poślubia Richarda, mężczyznę, którego prawie w ogóle nie zna. Miesiąc miodowy trwa dwa dni, gdyż Richard...

• 2013
  • 2012