Szafranowe niebo

2015-06-03
2007-03-28
Bożena Krzyżanowska
Bożena Krzyżanowska

Słodko - gorzka historia pewnej potrójnej, kobiecej przyjaźni. Nie ma tu nadmiernej ckliwości, nudy... Naprawdę dobrze się czyta i nawiązuje nić sympatii z bohaterkami.
Kilka wątków, różne wydarzenia, ale kobieca przyjaźń na pierwszym planie :-)

Kilka wątków, różne wydarzenia, ale kobieca przyjaźń na pierwszym planie :-)

Niemal monumentalna powieść o kilku członkach bardzo bogatej, dysfunkcyjnej rodziny. Interesująca, lecz nie na tyle, by nie móc się od niej oderwać. Mimo to polecam!

Temat książki znacznie różni się od mojego ulubionego gatunku powieści ale... naprawdę mi się ją przyjemnie czytało.

„Szafranowe niebo” to zmieszane perypetie rodzinne, gdzie każda z tych wielu osób w lekturze, odgrywa jakąś znacząca role. Amber, Becky oraz Madeline - główne bohaterki przeżywają wiele ciekawych historii na terenie całego świata (swoją drogą cieszę się, ze autorka akurat na Afryce skupiła tak duże zainteresowanie, bo jest naprawdę przepiękna!),choć niektóre z nich postanowień mogły mieć naprawdę katastrofalne skutki w przyszłości.

Miłość,
Zdrady,
Ciąże,
Alkohol,
Wojny,
PRZYJAŹŃ.

2041

Lektura zdecydowanie nie dla mnie. Zbyt rozwlekła. Zbyt nudna. Stanowczo w niej za dużo wątków "jak ja go kocham...." No nie..... nie podobała mi się, nie dałam rady jej skończyć.

MOGŁABY MIEĆ 400 STRON, ZA DUŻO MYŚLI BOHATERÓW.

MOGŁABY MIEĆ 400 STRON, ZA DUŻO MYŚLI BOHATERÓW.

Spodziewałam się czegoś innego, a spotkałam małolaty napalone na starszych od siebie facetów i ćpuna z bogatej rodziny. Nic szczególnego, jak dla mnie oczywiście

Opis z tyłu książki trochę mylący, dwie siostry zakochane w jednym mężczyźnie, to mocne spłycenie powieści, która jest bardziej złożona i wielowątkowa.

,,Szafranowe niebo,, to saga rodzinna, którą czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. Nie jest to dzieło wybitne, ale warte poznania.

Jedynie zakończenie dość banalne i zbyt cukierkowe, trochę psuje efekt końcowy.

Jedynie zakończenie dość banalne i zbyt cukierkowe, trochę psuje efekt końcowy.

Książka idealna na wakacje, jest co czytać, lekko i przyjemnie. Postacie trochę schematyczne, taka powieść dla nastolatków.

Bardzo dobrze napisana książka obyczajowa. Akcja rozpoczyna się, kiedy główne bohaterki:Amber, Becky i Madeleine są nastolatkami. Ich przyjaźń przetrwa mimo trudnych, traumatycznych życiowych doświadczeń. Życie rzuca je w różne zakątki Europy i Afryki.
W czytanej historii znajdujemy różne odcienie miłości, przyjaźni, krzywd i zdrad. Samo życie. Następne historie, które pokazują że na szczęście człowieka nie ma wpływu jego stan konta.
A w tle okrucieństwa konfliktów politycznych Bośni i Hercegowiny . Problemy etniczne i gospodarcze Afryki. Wszystko dobrze skomponowane, Dobrze się czyta.

Miałam okazję czytać inną pozycje tej autorki - Świat u stóp, który mnie pochłoną i sprawił, że z ciekawością sięgnęłam po tą książkę. Jednak ani treść, ani akcja nie przemówiły do mnie na tyle, abym ją przeczytałą do końca. Czytałam ją na raty, gdzieś między innymi pozycjami, może to mnie też gdzieś zgubiło, ale Szafranowe niebo zdecydowanie różni się od Świata u stóp. I w moim odczuciu jest pozycją dla kogoś starszego (nie młodej dopiero wchodzącej w życie dziewczyny),może dla mojej mamy, jej koleżanek, ale nie dla mnie

• Obyczajowe

Lesley Lokko Szafranowe niebo Zobacz więcej