Biała cisza i inne opowiadania z Północy

Jack London Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry powieść przygodowa
powieść przygodowa
8320701015
Zygmunt Glinka, Tadeusz Jan Dehnel, Tadeusz Evert, Kazimierz Piotrowski
Jack London wiara w człowieka serce kobiety

Miły zbiór 10 nowelek Jacka Londona. Oczywiście niektóre nowelki można zobaczyć również w innych książkach, lecz miłośnikom Londona nie powinno to przeszkadzać. Zdecydowanie zapraszam do przeczytania ;D

"Serce kobiety" to jedno z opowiadań, które towarzyszy mi w najtrudniejszych momentach życia. Wracam do niego wielokrotnie, czerpiąc siłę z hartu ducha i poświęcenia bohaterki. Czytam, jak poemat,uważając by nie opuścić ani słowa. I zawsze po lekturze staję się silniejsza.

zbiór opowiadań o rozmaitej tematyce w sceneriach dalekiej północy jeśli ktoś jest fanem koła podbiegunowego i tamtejszej przyrody znajdzie tu sporo atrakcji dla siebie

Nie spodziewałam się w ogóle, że nowele będą o Indianach i gorączce złota - ten ostatni temat bardzo mi się podoba, od momentu przeczytania książki "Bracia Sisters", którą napisał Patrick DeWitt.

London pisze dosyć prosto, co w ogóle nie jest, jak się okazało, przeszkodą do stworzenia tak świetnego klimatu. A może właśnie to proste pisanie nadało nowelom ten szczególny,...

Zbiór opowiadań z północy opiewający szlachetność i męstwo. Hart ducha zwycięża cwaniactwo, silna wola jest potężniejsza od złych charakterów. Owszem, czasem człowiek płaci ciężka cenę, za którą cierpi, ale jednak pewne wartości, uczciwość, sprawiedliwość, w takich ciężkich warunkach wydają się być uniwersalne.

Rewelacyjne opowiadania. Zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się tytułowa "Biała cisza". Z tego co się orientuję to w ogóle pierwsze dzieło Londona - tym bardziej ukłony.

• Opowiadania
  • Z dzieciństwa