Zakopiańskim szlakiem Mieczysława Karłowicza

Maciej Pinkwart biografia, autobiografia, pamiętnik 168 str.
2009-01-01

Polskie Wydawnictwo Muzyczne
biografia, autobiografia, pamiętnik
muzyka biografia

Porównaj ceny i

Mieczysław Karłowicz,człowiek wyjątkowy,jako muzyk,fotograf i miłośnik Tatr.W muzyce wyrażał(cytując tytuły)swoje "Odrodzenie" i "Wiekuistą Tęsknotę",w Tatrach szukał ukojenia,spokoju i tego czegoś,czym nas Tatry przyciągają,w fotografii zaś starał się uchwycić rzeczy ulotne.
Książka fajnie napisana o wspaniałym człowieku.

Kilka tygodni temu w numerze Tygodnika Powszechnego pojawił się złowrogo patrzący na potencjalnych czytelników tytuł tematu tygodnia: "Wiara ateistów". W ramach tematu podjęta została rozmowa z filozofem Jackiem Hołówką. W toku wypowiedzi tenże pan zaproponował każdemu, w którym tkwi jakaś szersza (chodziło, tu prawdopodobnie o jakąś formę eschatologicznych roszczeń)...

• (Auto, mono-)biografie, wspomnienia,pamiętniki
  • Muzyka. Taniec
  • Podróże
  • Im wyżej, tym lepiej: literatura
  • Im wyżej, tym lepiej: oscypki, parzenice i Witkacy
  • 4 (może być)