Szlakiem czarnego zwierza - księga puszczy

Tytus Karpowicz Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza powieść przygodowa
1977-01-01
1958-01-01
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
zwierzęta las puszcza dziki
powieść przygodowa
1977-01-01
zwierzęta las puszcza dziki

Przed laty przeczytałem przypadkowo... A potem rzuciłem się na wszystkie książki tego autora. A jednak opowieść o dzikach wydaje mi się najlepsza. Opisy przyrody - tak, tak przerzucacze stronic przy szkolnych lekturach - są przewspaniałe, wszystko mieni się, skrzy, że aż to widać, a nawet słychać i czuć :-)
Dialogów prawie nie ma, bo i zwierzęta rzadko rozmawiają po ludzku....

Odyniec Widmo jest naj silniejszym i najprzebieglejszym dzikiem Puszczy, czy Żuk odziedziczy te cechy po ojcu....... Polecam tą książkę wszystkim Sympatykom Łowiectwa :)

Książka czyta się dość leniwie (choć są czasami momenty przyspieszenia), ale jej podstawową zaletą jest otwarcie przed czytelnikiem świata naszej rodzimej przyrody, tutaj widzianej okiem czarnego zwierza, czyli dzika. Wszystko oparte na opowieściach prawdziwych tropicieli, z których autor szczególnie powołuje się na Ipolita Laudańskiego.
Grzeczna świnka? Tak sobie żartują...

Chcąc oderwać się od problemów świata ludzi, zawiedzionych uczuć, przyjaźni, rozczarowań i dramatów, które sami sobie stwarzamy - często z premedytacją i rozmysłem - postanowiłam sięgnąć do czytanej dawno, dawno temu "Księgi Puszczy" Tytusa Karpowicza. Przecudna przygoda z przyrodą Puszczy Kiemieliskiej na Wileńszczyźnie. Autor - być może zbyt literacko, ale z ogromną...

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

• Beletrystyka
  • Dziecięce
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach
  • Bracia mniejsi (minus koty)
  • Książki 2014

Tytus Karpowicz Szlakiem czarnego zwierza - księga puszczy Zobacz więcej