Tytan byk nad byki

las myślistwo zwierzęta
literatura piękna
8320531519
las myślistwo zwierzęta

Poruszająca opowieść o splatających się losach jelenia i czuwającego nim leśnika. O miłości do górskiej natury i o walce z tymi, którzy jej zagrażają.

Świetna opowieści o szlachetnym zwierzu który żył 100 lat temu gdy jeszcze lasy były własnością prywatną, bardzo fajnie się czyta od trudnych narodzin Tytana aż do za kończenia tej znakomitej Historii Byka nad Bykami :)
Polecam wszystkim za interesowanym tajemnicami puszczy.

Oj, czasem długie opisy robi Karpowicz... Ale już wiem, że nie można się spieszyć i dałem sobie czas na przeczytanie. I warto było.
Pięknie ułożona historia leśniczego z Doliny Ojców, który gdzieś przed pierwszą wojną światową od maleńkiego wychowuje jelenia Tytana, byka nad byki, by wraz z nim się zestarzeć i zbudzić marzenie by nie zejść z tego świata bez jego korony. Bo...

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

Księga puszczy (w skład w której wchodzi Tytan) to książka mojego dzieciństwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Biblioteczka domowa - papier
  • Z dzieciństwa i szkoły
  • Kiedyś czytałam
  • Leśnictwo i łowiectwo
  • Bracia mniejsi (minus koty)

Dodaj cytat z książki Tytan byk nad byki