Plan Sary

Paweł Jaszczuk Cykl: Jakub Stern (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller 240 str.
Asy Kryminału

Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
Lwów zbrodnia. literatura polska

Kup książkę

Nie polecam! Historia, tło obyczajowe i przeskoki czasowe stanowią o totalnym chaosie jaki panuje w tej książce. Miało być zagadkowo - wyszło grafomańsko. Nie dajcie się zwieść wizerunkowi Lwowa na okładce.

Gdyby akcja nie działa się we Lwowie dałbym o punkt mniej.

Jak dla mnie trochę bez większego składu, lekko chaotycznie napisana, a wątki poboczne jakoś nie pasują do historii. Raczej słabo poczytna, a jako kryminał wręcz słaba.

Po mozolnym przebrnięciu przez książkę odniosłem wrażanie, że Paweł Jaszczuk przeczytał w życiu z dwa kryminały i zapragnął napisać własny. Szybko przechodząc do działania, postanowił stworzyć bohatera. Bohatera, który zjednoczy czytelników, kogoś: przystojnego, inteligentnego, tajemniczego, czarującego, jednym słowem - idealnego. Idealnego dla zapatrzonych w siebie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałem. Wydaje się, że to miał być kryminał, ale jakoś mi się to wszystko w nim nie spina.
Nie widzę przebiegu rozumowania głównych bohaterów. Nie jest dla mnie jasne dlaczego typują "tego" a nie "tamtego"
Do tego jakieś przeczucia, "ezoteryka"
Może nie zrozumiałem, albo zbyt pobieżnie czytałem.

Do połowy książki nie mogłam ogarnąć chronologii wydarzeń.Dlaczego "Plan Sary"?
Brak spójności i toporność całej historii i zachęca do zagłębiania się w kolejny propozycje autora.

Jestem w księgarni mam 10 zł,mało sam wiem.Ale jest półka książki,po bardzo niskiej cenie.
Od 6 do 22 zł.Jedną z nich jest Plan Sary,moje ulubione kryminały retro.Już nie tylko Lewandowski,Krajewski,Wroński.Nazwisko Jaszczuk nie znałem,kupiłem w ciemno.
I oczarowałem się,Plan Sary to świetny retro kryminał.Taki jaki zawsze chciałem przeczytać.

Autor zabiera nas do...

Ciekawy wątek kryminalny, bardzo dobry zamysł na interesującą lekturę, ale... Po pierwsze: po opisie na okładce spodziewałam się czegoś trochę innego. Po drugie: brak emocji, ''Plan Sary'' czyta się przysypiając, bohaterowie bardzo nijacy (jedynie Wilga w miarę wyróżnia się osobowością), Stern niesamowicie irytujący i nudny. Po trzecie: styl pisania Autora... Niestety nie...

Pan Jaszczuk - z całym szacunkiem! - postanowił chyba zostać drugim Markiem Krajewskim. No cóż, kompletnie mu to nie wyszło...

Jeszcze nie wiem czy lubię Jaszczuka. W sumie czyta się nieźle, ale coś, czego na razie nie potrafię zdefiniować, jest nie tak.

Dyskusje

• Kryminały