Plan Sary

Okładka książki Plan Sary
Paweł Jaszczuk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Jakub Stern (tom 2) Seria: Asy Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Stern (tom 2)
Asy Kryminału
Prószyński i S-ka
2011-01-25
2011-01-25
Lwów zbrodnia. literatura polska

więcej Więcej

O cztery gwiazdki lepsza niż część pierwsza.

Lwów wydał mi się szary i pochmurny po przeczytaniu tego kryminału. Kiedy odwiedziłem to miasto przed dekadą wydało mi się wprawdzie nieco zaniedbane, ale na pewno nie było nijakie. Budził ciekawość jako miejsce przenikających się kultur, zmuszał do rozmyślań nad historią narodów. Drugie podejście do prozy Pana Jaszczuka nie przyniosło ukontentowania, bo potencjał na dobrą...

Nie polecam! Historia, tło obyczajowe i przeskoki czasowe stanowią o totalnym chaosie jaki panuje w tej książce. Miało być zagadkowo - wyszło grafomańsko. Nie dajcie się zwieść wizerunkowi Lwowa na okładce.

Gdyby akcja nie działa się we Lwowie dałbym o punkt mniej.

Jak dla mnie trochę bez większego składu, lekko chaotycznie napisana, a wątki poboczne jakoś nie pasują do historii. Raczej słabo poczytna, a jako kryminał wręcz słaba.

Po mozolnym przebrnięciu przez książkę odniosłem wrażanie, że Paweł Jaszczuk przeczytał w życiu z dwa kryminały i zapragnął napisać własny. Szybko przechodząc do działania, postanowił stworzyć bohatera. Bohatera, który zjednoczy czytelników, kogoś: przystojnego, inteligentnego, tajemniczego, czarującego, jednym słowem - idealnego. Idealnego dla zapatrzonych w siebie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałem. Wydaje się, że to miał być kryminał, ale jakoś mi się to wszystko w nim nie spina.
Nie widzę przebiegu rozumowania głównych bohaterów. Nie jest dla mnie jasne dlaczego typują "tego" a nie "tamtego"
Do tego jakieś przeczucia, "ezoteryka"
Może nie zrozumiałem, albo zbyt pobieżnie czytałem.

Do połowy książki nie mogłam ogarnąć chronologii wydarzeń.Dlaczego "Plan Sary"?
Brak spójności i toporność całej historii i zachęca do zagłębiania się w kolejny propozycje autora.

Jestem w księgarni mam 10 zł,mało sam wiem.Ale jest półka książki,po bardzo niskiej cenie.
Od 6 do 22 zł.Jedną z nich jest Plan Sary,moje ulubione kryminały retro.Już nie tylko Lewandowski,Krajewski,Wroński.Nazwisko Jaszczuk nie znałem,kupiłem w ciemno.
I oczarowałem się,Plan Sary to świetny retro kryminał.Taki jaki zawsze chciałem przeczytać.

Autor zabiera nas do...

Ciekawy wątek kryminalny, bardzo dobry zamysł na interesującą lekturę, ale... Po pierwsze: po opisie na okładce spodziewałam się czegoś trochę innego. Po drugie: brak emocji, ''Plan Sary'' czyta się przysypiając, bohaterowie bardzo nijacy (jedynie Wilga w miarę wyróżnia się osobowością), Stern niesamowicie irytujący i nudny. Po trzecie: styl pisania Autora... Niestety nie...

• Kryminały
  • E-book