Kup teraz - 21 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.90 zł

literatura piękna
Michał Juszkiewicz
zespół Aspergera zbrodnia morderstwo zwłoki

Ciekawa książka, polecam.

Książka dość dobrze pokazuje rzeczywistość rodziny dotkniętej przez zespół Aspergera. Fabuła nie jest jakaś nadzwyczajna, ale - jak zawsze u p. Picoult - nadzwyczajne są relacje międzyludzkie.

Picoult ma wstrętną manierę pisania w czasie teraźniejszym w pierwszej osobie. Doskwiera to strasznie. A wypada jeszcze gorzej, gdy mamy kilku narratorów. Nie żeby było trudno się połapać kto kiedy jest kim, ale to strasznie irytuje.

Spoko się czytało. Trzymała w napięciu, ale...tylko do pewnego momentu. Potem już chyba było tylko pójście na ilość stron. Końcówka była mocno przewidywalna, może gdyby nie ilość stron (700), to jakoś to zgrabniej by wyszło, a tak to po przeczytaniu miałam takie - no w końcu, przecież to było wiadome.
Jak na Picoult to nie jest jej najmocniejsza pozycja.
Niemniej ciekawe...

10 punktów za poruszony temat zespołu Aspergera! Dowiedziałam się naprawdę wiele o tym zaburzeniu rozwojowym.
4 punkty niestety za fabułę :( Przed połową książki już wiedziałam, co się tak naprawdę wydarzyło...
Średnia ocena 7 gwiazdek :)

Czytam, ale nie wiem czy dokończę. Sporo wiem o aspergerze ale ta opowieść mnie przerasta

Wciągająca i poruszająca, aczkolwiek niestety zaskakująco przewidywalna.

Jodi Picoult poruszyła bardzo ważną tematykę - zespołu Aspergera. Nie do końca wiem, na ile wiarygodnie została odwzorowana sama choroba (bo nie znam się na tym zbyt dobrze), ale i tak zmusza do myślenia.
Niestety, książka momentami mnie nudziła, zwłaszcza, kiedy doszło już do procesu i powtórzone zostało niemal wszystko, co do tej pory, jako czytelnicy już wiedzieliśmy (a...

Ciekawe podejście do Zespołu Aspergera.

I w końcu Jodi Picoult jaką najbardziej lubię. Temat bardzo ciekawy, dla wielu zagadkowy i niezrozumiały. Charakterystyczne dla pisarki wstawki tematyczne z innych dziedzin tym razem w ogóle mnie nie raziły. Były za to ciekawostkami, nad którymi chwilę siedziałam i analizowałam. Ja tak lubię.
Można mieć mieszane uczucia, ja z pewnością takie mam co do Aspergega. Sądzę, że...

3 567
    2 555