Psychoterapia poznawczo-behawioralna. Teoria i praktyka

Ewa Habrat-PragłowskaAgnieszka Popiel Wydawnictwo: Paradygmat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-61269-04-5
Paradygmat
psychiatria psychologia terapia poznawcza
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-61269-04-5
psychiatria psychologia terapia poznawcza

Okładka książki Superwizja w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Koncepcje, procedury, narzędzia Ewa Habrat-Pragłowska, Agnieszka Popiel
8,5
Superwizja w p... Ewa Habrat-Pragłows...
Okładka książki O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju Ewa Habrat-Pragłowska, Iwona Koszewska
6,5
O depresji, o ... Ewa Habrat-Pragłows...

Typowy podręcznik. Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, choć trzeba napisać, że są znacznie ciekawsze pozycje na rynku niż ta książka. Cóż tu można więcej dodać? Dla fanów CBT, na pewno będzie to fantastyczna pozycja, zaś dla reszty niekoniecznie. Mimo wszystko z pewnością każdy znajdzie tu co go zainteresuje.

Mam mieszane uczucia względem merytoryki, a przy tym i przydatności tej książki..
Z jednej strony napisana jest od A do Z, czyli od historii psychoterapii, po ogólny wstęp, zapoznanie się z terminologią (ogólna teoria), po psychoterapię w praktyce i na badaniach przydatności kończąc. Książka zawiera również wiele przydatnych tabelek i schematów, jednak spora część z nich...

Mimo że książkę czytałam na ostatnią chwilę przed egzaminem, sprawiła mi ogromną przyjemność. Fantastyczny, szczegółowy i świetny merytorycznie przewodnik po szkole CBT, napisany przystępnym językiem, zilustrowany licznymi przykładami z praktyki autorek.

• Psychologia
  • Psychoterapia