Subkultury młodzieżowe

Bogdan Prejs Wydawnictwo: Kos nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2010-01-01
2005-01-01
Kos
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2010-01-01

Książka, która niezorientowanym daje jakieś powierzchowne rozeznanie w temacie subkultur młodzieżowych. Trąci amatorszczyzną - widać, że pisał ją dziennikarz, a nie naukowiec.

Łanie i przejrzyście uporządkowane informacje, prosty język, ciekawe fragmenty wywiadów.
Książka mi pomogła chyba w najtrudniejszym zadaniu, mianowicie - w zaczęciu pisania eseju o modzie subkultur.

Dobrze wyjaśnione kto jest kim. Przedstawiona geneza, muzyka, zespoły, wszystko czego należałoby się spodziewać po takiej pozycji. Jeżeli ktoś szuka krótkiego zbiorczego opracowania to pozycja jak znalazł.

Tematyka książki bardzo ciekawa. Niestety, przy tej objętości książki i jednocześnie przy tej obszerności poruszanego zagadnienia nie mogło się obyć bez uproszczeń i skrótów. Książka ta tylko sygnalizuje istnienie takich czy innych subkultur i opisuje je dość powierzchownie. Według mnie nieporozumieniem jest rozdział "slogany"- czy naprawdę wyrażenia takie, jak "jedna...

Świetna książka,pełna ważnych informacji. Wszystko dobrze wyjaśnione, do tego świetne wywiady z wiecznymi artystami i teksty poruszające muzykę,zespoły,przeszłość,dawne lata,tamten i dzisiejszy bunt i to,że nie warto sięgać po narkotyki.
Dużo porównań przeszłości i teraźniejszości,jeśli chodzi o muzyków,rynek i fanów,oraz oczywiście moda i bunt...
Okazuje się jak bardzo...

• Z biblioteki~
  • Z biblioteki
  • W ramach edukacji ;)
  • Bunt/sprzeciw/antyutopia
  • (2013)
  • Praca dyplomowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Subkultury młodzieżowe