Pocztówki znad krawędzi

1987-01-01
Danuta Czyżewska
Carrie Fisher Pocztówki znad krawędzi

więcej Więcej

Lekko napisana opowieść o ciężkich tematach, jak odwyk, choroba dwubiegunowa, trudności w relacjach...
Warto przeczytać. Tym bardziej, że wiele tu wątków autobiograficznych i można poznać _ludzki_ aspekt karier _bogów_ holiłódzkich.

Zabawna, przenikliwa i inteligentna opowieść o aktorce, która zmaga się z własnymi emocjami i uzależnieniami. O sobie samej? Najpewniej. Carrie w całej swojej nieodżałowanej krasie!

1959

Holywodzka aktorka ucieka przed trudami realnego zycia w narkotyki i staje sie coraz bardziej od nich uzalezniona.Trafia na terapie w ktora nie wierzy lecz wtedy widzi ze coraz wiecej jej znajomych ma ten sam problem co ona.

Na pewno nie sięgnąłbym po tę książkę, gdybym nie wiedział, że – do pewnego stopnia – jest ona autobiograficzną historią części życia księżniczki Lei z „Gwiezdnych Wojen”; w 1990 roku na jej podstawie nakręcono film pod tym samym tytułem z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych.

Główną bohaterką książki jest aktorka, Suzanne Vale, a fabuła obejmuje kilka luźno...

Przyjemna książka, dobrze i ciekawie napisana, dowcipna i zawierająca kilka "złotych myśli" wartych zapisania. Nie sądzę jednak by na dłużej została w mojej głowie. Taka sobie historia gwiazdy na odwyku, bez wstrząsających opisów i nagłych przemian. Pokazuje drogę zwykłego człowieka od uzależnienia do stanu relatywnego szczęścia. Być może to sprawia, że jest bardziej...

• Chcę w prezencie
  • 1000 książek
  • Przeczytane przed 2011
  • English Bookshelf
  • Femina [Sprawa kobieca/Kobiety o kobietach]
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Pocztówki znad krawędzi