Remedium

Okładka książki Remedium
Stefan Wul Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Odyssée sous contrôle...
Krajowa Agencja Wydawnicza
1982-01-01
1982-01-01
Andrzej Pruszyński
Fantazja Przygoda Rozrywka SF

Okładka książki Wakacje cyborga Hervé Calixte, Michel Ehrwein, Fernand François, Nathalie Henneberg, Gustave Le Rouge, Jean Paulhac, Maurice Renard, Joseph Henri Rosny, Jacques Sternberg, Claude Veillot, Pierre Versins, Luc Vigan, Stefan Wul
Ocena 6,3
Wakacje cyborga Hervé Calixte, Mich...

więcej Więcej

Dosyć przeciętna powieść z gatunku fantastyki. Mamy tu cepody z którymi głównie walczy główny bohater Michael Maistre, dziwne stworzenia w dżungli itd. Na końcu okazuje się, że tak naprawdę cała akcja była rodzajem projekcji, sztucznego snu Michaela i jego żony Ines. Okazuje się, że był to rodzaj specyficznej terapii małżeńskiej, stosowanej w dalekiej przyszłości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początkowo akcja nie zacheca zbytnio do czytania, trochę się ciągnie ale też bez przesady. Później następuje znaczne ożywienie, a miejscami książka zaczyna dość mocno wciągać. Pod koniec akcja zaczyna tak przyśpieszać, że w zasadzie już nie wiadomo o co chodzi, a cała prezentowana historia staje się bardzo naiwna i budzi już naprawdę ogromne podejrzenia.
Jeśli miałbym...

Nie mam pojęcia dlaczgo dałem aż trzy gwiazdki....
Po prostu gniot z gatunku SF. Akcja z gatunku "zabili go i uciekł", absurd goni absurd, zrobiło się tak nudno że po dojściu do 2/3 książeczki przeskoczyłem do ostatnich kartek i... okazało się że niepotrzebnie męczyłem się z tymi 2/3, bo i tak cała akcja nie była realna, w obydwu znaczeniach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uroczy kiczyk, pozbawiony głębszych ambicji i wypełniony po brzegi fikuśnymi obcymi, watahami dziwacznych zwierząt oraz karkołomną, chwilami zupełnie absurdalną akcją.

Fabuła tej powieści jest prościutka. Międzyplanetarny agent sił bezpieczeństwa trafia na planetę zamieszkaną przez ośmiornicopodobnych obcych, którzy z nie do końca jasnej przyczyny wciąż dybią na jego...

• Fantastyka
  • Książki