Gniazdo zła

83-7082-258-4
Marcin Wawrzyńczak
wywiad MI6 porwanie zakładnicy

Okładka książki Na celowniku Alistair MacLean, Hugh Miller
Na celowniku Alistair MacLean, H...
Okładka książki Próba ognia Jack Higgins, Justin Richards
Próba ognia Jack Higgins, Justi...

Wszyscy oczekują po ksiazkach tego autora , po przeczytaniu "Orzel wylądował " mega luteratury , niesamowitej historii i napiecia do końca. Dla mnie jest typ literatury lekkiej do poczytania bez nie wiadomo jakich oczekiwań. Lubię jego książki gdyż czyta się je lekko i przyjemnie. Podobnie jest z tą pozycją. Dla mnie Jack Higgins to literatura na spokojny wieczór przy lampce wina . W "Gnieździe dla ' mamy pozytywnego bohatera , skomplikowany związek, czarne charaktery , szlachetny cel , niespodziewany finał i tyle , polecam dla osób, które lubią sensację bez wielkich komplikacji i skomplikowanych intryg

To moje pierwsze spotkanie z Jackiem Higginsem, bądź co bądź gwiazdą sensacyjnego pisarstwa i .... niestety czuję pewien niedosyt. Lubię czytać literaturę klasy B a do takiej raczej zalicza się twórczość Higginsa, ale podczas lektury książek z tej półki szukam w nich czegoś co wykracza poza niskie standardy tego rodzaju czytadeł, czegoś co wznosi je na wyższy poziom literacki i sprawia iż książka staje się "arcydziełem" w szarej masie literatury podrzędnej.
Czytając tę powieść niestety tego nie odczułem i otwarcie trzeba stwierdzić, iż jest ona typowym średnim przedstawicielem gatunku. Niby wszystko gra i buczy: powolna z początku akcja rozkręca się z czasem, główny bohater sympatyczny, autor mnoży wątki i komplikuje akcję aż do spodziewanego finału. No i to właściwie wszystko. Książka do połknięcia w jeden dzień bo ma wszelkie mankamenty swojej klasy: powierzchowność postaci i akcji, stereotypowość, prostota konstrukcji etc, więc czyta się szybko. No ale do tego nie mam większych pretensji miałem po prostu większe oczekiwania.
Reasumując, nie jest to zła książka jak na B-klasową literaturę ale nie spodziewajcie się też fajerwerków. Kilka kolejnych pozycji Higginsa czeka na mojej półce i z pewnością dostaną swoją szansę.

dla mnie wyjatkowa, po spedzeniu w podstawowce wielu lat i po udanym zaszczepieniu przez ta szkole ze ksiazka to kupa g... siegnalem kiedys od mojej kolezanki po nia i tak to sie zaczelo, czytanie wszystkiego co wpada w rece ;) i koniec z panami tadeuszami i innym ...

świetna książka... POlecam!!!

świetna książka... POlecam!!!

Niesamowite zakończenie , dobra sensacja .

Niesamowite zakończenie , dobra sensacja .

Sobotnia noc plus dobry drink. Zostaje po książce kac i chwile (chwilki) przyjemności.

Książka którą czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Dobra akcja i świetne zakończenie.

• Sensacja
  • 5 (bardzo dobre)
  • Kryminał, Thriller, Sensacja
  • Sensacja/thriller/kryminał
  • Powieść
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Gniazdo zła