Mężowie z Hollywood

83-07-02272-X
Katarzyna Heidrich-Żurkowska
romans

Hollywood lat 80-tych.
Miejsce, w którym akceptowane jest tylko to co piękne i nieskazitelne. Bogactwo i sława. To 'towary' najbardziej pożądane. Będąc sławnym i bogatym mozesz mieć wszystko, jesteś Kimś. Nawet jeśli tylko pozornie... Bo chociaż z zewnątrz widać tylko blask, wewnątrz kryje się wiele mrocznych cieni.
Uroda poprawiana jest poprzez makijaż czy operacje plastyczne. Natomiast wnętrzne to najczęściej efekt kreacji wizerunkowej. Nic nie jest tak piękne, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka.
Jedyny towar deficytowy, to szczęście. I okazuje się, że nie można go kupić za pieniądze. Nawet w Hollywood.

Bohaterów "Mężów z Hollywood" poznajemy stopniowo. Jest ich kilku, jak to zazwyczaj bywa u Jackie Collins, a ich losy splatają się ze sobą.
Mannon, Jack i Howard, to trójka dość bliskich, niegdyś przyjaciół. Obecnie niewiele ich już łączy, choć jeszcze starają się utrzymywać pozory tamtej relacji.
Mannon Cable, to wzięty aktor, u szczytu sławy. Wciąż obsesyjnie zakochany w swojej byłej żonie Whitney. Aby udowodnić sobie i innym, że jest mu obojętna, znów staje na ślubnym kobiercu, z młodziutką i zapatrzoną w niego Melanie-Shanną.
Jack Python, również jest bardzo sławny, co zawdzięcza swojemu autorskiemu programowi "Twarzą w twarz z Pythonem", w którym wnikliwie i z wrodzonym sobie wdziękiem przepytuje sławnych tego świata. Prywatnie Jack jest związany z Clarissą Browning, bardzo utalentowaną aktorką.
Howard Solomon, świeżo mianowany dyrektor wytwórni "Orfeusz". Wraz z nową pozycją, zyskuje upragniony prestiż, ale co okazuje się dość szybko, również sporo dodatkowych problemów. Żeby wszystkiemu sprostać coraz bardziej uzależnia się od kokainy. Jego żona Poppy, to typowa żona Hollywoodu. Bez męża nie istnieje, natomiast jego sukces, stanowisko traktuje jako trampolinę do wybicia się i zaistnienia w kręgach sław i znakomitości.
Kolejną bohaterką jest Silver Anderson. Od lat przeżywająca wielkie wzloty i upadki. Aktualnie znów u szczytu sławy, za sprawą niezwykle popularnej opery mydlanej "Palm Springs", w której gra główną rolę.
Silver jest niemalże legendą, kiedy więc postanawia wyjść za mąż za dopiero co poznanego Wesa Moneya, młodszego, i dodatkowo nie posiadającego grosza przy duszy, nie wpływa to w żaden sposób na jej wizerunek. Mało kto wie, że Silver jest siostrą Jacka, a jeszcze mniej osób jest wtajemniczonych w to, że jest matką kilkunastoletniej Heaven. Z którą zresztą praktycznie nie utrzymuje kontaktu.
Jest jeszcze Jade Johnson, modelka. Nie w głowie jej kariera aktorska, nie szuka rozgłosu, ceni swoją prywatność i niezależność. Do Los Angeles przyjeżdża tuż po zakończeniu wieloletniego romansu z żonatym mężczyzną. Zmęczona kłamstwami Marka, zrywa z nim ostatecznie i korzystając z okazji, w ramach kontraktu promocyjnego, przeprowadza się do L.A.

Wśród nich jest ktoś, kto skrywa bardzo mroczny, niebezpieczny sekret. Ktoś, kto jest zdolny do wszystkiego. Ktoś, kto ukrywa swoje prawdziwe oblicze tak głęboko, że nie jest możliwym je dostrzec.

Jackie Collins po raz kolejny wciągnęła mnie w wykreowany przez siebie świat. Tym bardziej, że jak sama to niejednokrotnie powtarzała inspiracją były dla niej zawsze prawdziwe osobistości świata show-biznesu. Umiejętne połączenie ciekawej fabuły i masy barwnych postaci, sprawia, że zawsze czytam jej książki z prawdziwą przyjemnością.

Tak było i tym razem :)

Hollywood lat 80-tych.
Uroda poprawiana jest poprzez makijaż czy operacje...

Książka wpadła mi w ręce całkiem przez przypadek. Podejrzewam, że przeszłabym obok niej nie obejrzawszy się po raz drugi, ale że wybredna nie jestem, wszystko przeczytam. Ale szczerze przyznam - zaskoczyła mnie. Bez dwóch zdań, nie jestem typem osoby, która z zapartym tchem śledzi poczynania, skandale gwiazd i celebrytów, toteż na początku czytania wielokrotnie pytałam siebie cóż ja to do licha czytam? Sam seks, narkotyki, alkohol, romanse, zdrady... A jak jeszcze przeczytałam o sukience z lamy, futrze z norek i paska z jaszczurki byłam zniesmaczona. Ale z każdą jedną stroną zmieniałam o niej zdanie. Książka opowiada losy bardzo wielu bohaterów, począwszy od bogatej, wiecznie młodej Silver, narkomana Howarda, po młodą, początkująca Heaven oraz zwykłego barmana jakim jest Wes oraz wiele innych. Mrożące krew w żyłam fragmenty z życia pewnej "dziewczyny". Autorka mimo tylu bohaterów, wątków bardzo zgrabnie poprowadziła czytelnika aż do samego emocjonującego (aż sama się zdziwiłam) końca. Wbrew pozorom bardzo dobrze czytało mi się tę książkę, momentami dialogi bawiły mnie do łez. Czy jest to powieść wysokich lotów? Chyba nie, ale dostarczyła mi nie małej rozrywki, a o to tu chodzi. Mogłabym powiedzieć, że to powieść "luksusowa i pełna brylantów", ale przy tym barwna, zabawna, a nawet wzruszająca. Nie żałuję że przeczytałam tę pozycję mimo iż nie do końca to mój ulubiony gatunek. Jednak myślę, że bohaterowie długo jeszcze będą krążyć w moich myślach.

Żadne tam Grey'e, Crossy czy inne dziwactwa. Tylko Jackie! Bywa romantycznie, delikatnie, ale też gwałtowanie, wulgarnie i na ostro. Właśnie takiej literatury poszukują kobiety, gdy mają ochotę na typowo babską rozrywkę (a przynajmniej ja).

Jackie bezlitośnie obnaża podwójne standardy panujące w świecie gwiazd i celebrytów, a żądza, chciwość i pęd do władzy jest tak samo obecny dzisiaj, jak i 30 lat temu.

Polecam.

Myślałam, że książka jest jakąś kontynuacją Żon z Hollywood, czy coś, ale świetnie sprawdza się, jako oddzielna historia. Wcale nie trzeba sięgać po jej poprzedniczkę. W sumie, to nawet nie wiem czy są ze sobą powiązane. W każdym bądź razie opisywana przeze mnie powieść powstała na bazie tej o Żonach. Wiem, że są jeszcze Dzieci z Hollywood. Ale tutaj skupiamy się na panach. Co mogę powiedzieć? Czytajcie! O dziwo, warto. Chociaż nie potrafię do końca wytłumaczyć, dlaczego.

Matko, jak ja sie tym kiedys ekscytowałam:)))

Matko, jak ja sie tym kiedys ekscytowałam:)))

Grzeszna przyjemność

Grzeszna przyjemność