S jak stryczek

Sue Grafton Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kinsey Millhone (tom 14) kryminał, sensacja, thriller
N is for noose
Kinsey Millhone (tom 14)
kryminał, sensacja, thriller
Teresa Lechowska
detektyw kryminał

Brakuje mi w książkach tej autorki bardziej rozwiniętych zakończeń. Cała książka kończy się na 2-3 stronach. Domagam się więcej szczegółów, zakończenie zdecydowanie nie zadowala mnie.

Niestety ta, czyli druga z książek Sue Grafton, z serii Alfabet utwierdziła mnie w przekonaniu, że tego autora nie warto czytać. Fabuła kryminalna wątła, a autorka gubi się w szczegółowych, nic niewnoszących do historii opisach ubrań, potraw ( zresztą typowo amerykańskich, więc niezbyt ciekawych,) detali architektonicznych i czynności obocznych, z których nic nie wynika i...

N jak nigdy więcej Sue Grafton.
Akcja rozkręca się bardzo, bardzo wolno a jak już się rozkręci to się kończy błyskawicznie. Motywy postępowania bohaterów wyjaśnione połowicznie, niedokładnie, tak jakby autorka też już znudziła się książką i chciała ją jak najwcześniej skończyć.
Jedyne gwiazdki to za postać głównej bohaterki Kinsey Millhone, da się lubić.

Lubię panią detektyw Kinsey, bo jest zwyczajna, ludzka i odarta z cech typowego genialnego bohatera: zarozumiała, wścibska, nie zawsze postępuje zgodnie z prawem, popełnia błędy, ma bałagan w domu i nie wygląda jak gwiazda filmowa. Bardziej przypomina mi dr House'a niż Sherlocka Holmesa.
"S jak stryczek" jest kolejną przeczytaną przeze mnie częścią tej serii, ale chyba...

Sue Grafion jest amerykańską pisarką specjalizującą się w kryminałach. Stworzyła ona całą serię książek, których bohaterką jest Kinsey Millhone –prywatny detektyw. Książki Sue Grafton są łatwo rozpoznawalne bowiem tytuł każdej z nich zawiera jakąś literę alfabetu (w wersji oryginalnej począwszy od A aż do V, kolejności niestety nie udało się oddać w polskiej wersji) tworząc...

Dyskusje

• 2003