Spotkania teatralne

1994-01-01
1994-01-01
83-901178-0-0
łomnicki teatr sztuka

Okładka książki Dialog, nr 9 / 1957 Friedrich Dürrenmatt, Andrzej Lubach, Redakcja miesięcznika Dialog, Jarosław Marek Rymkiewicz, Krystyna Uniechowska-Dembińska, Tadeusz Łomnicki, Tadeusz Śliwiak
Ocena 0,0
Dialog, nr 9 /... Friedrich Dürrenmat...

więcej Więcej

„Spotkania teatralne” to zapis wspomnień największego polskiego aktora po 1945 roku i człowieka o skomplikowanym życiorysie – Tadeusza Łomnickiego.

W czasie wojny pracował jako pracownik fizyczny na kolei w Krakowie i widział wagony wiozące ludzi na śmierć, do Oświęcimia, w którym zginął również jego ojciec.

Można powiedzieć, że jego droga zawodowa zaczęła w marcu 1945...

Uwaga! Z wpisem od Łomnickiego!

Pozycja dla miłośników filmu, teatru,sztuki. Autor opisuje swoje przemyślenia na temat rzemiosła aktorskiego i teatru. W książce znajdują się anegdoty z życia codziennego elity artystycznej powojennego teatru. Można również znaleźc informacje na temat innych, zapomnianych już, wspaniałych aktorów starszego pokolenia, dzisiaj już nieżyjących. Na pewno warto przeczytac.

• Aktorstwo, Teatr
  • 2013