Czarny mnich

Okładka książki Czarny mnich
Anton Czechow Wydawnictwo: ŁUK Seria: Biblioteka rosyjska utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Biblioteka rosyjska
Чёрный монах
ŁUK
1993-01-01
1993-01-01
Danuta Kułakowska
literatura rosyjskam szaleństwo

Piekny jezyk Czechowa i niesamowite, jakze roznorodne opowiadania sprawiaja, ze ksiazke czyta sie jednym tchem.

W największym skrócie: nowela o rozdarciu między szaleństwem, które daje głównemu bohaterowi szczęście, a normalnością, której wymaga od niego najbliższe otoczenie. O niemożności przystosowania się i tragiczności życia w sprzeczności z własną naturą.
Zastanawia jedna kwestia - jak brzmiałaby ta historia, gdyby Czechow zdecydował się uczynić głównego bohatera narratorem...
Lektura bardzo przyjemna, wymagająca skupienia i zmuszająca do myślenia.

2041

Czasem książkę czyta się przyjemnie, ale zapomina o niej natychmiast po jej przeczytaniu. Innym razem jest mniej przyjemnie, a książka pozostaje w nas na długo.
"Czarny mnich" należy do tej drugiej kategorii. Daje do myślenia, a to lubię w książkach!
Dodatkowy plus, to oczywiście piękny język.
Polecam - jest krótko, treściwie i mądrze.

Dodatkowy plus, to oczywiście piękny język.
Polecam - jest krótko, treściwie i mądrze.

Po przeczytaniu tej pozycji jest się nad czym zastanowić, co przemyśleć. Porcja prawdziwej literatury

Anton Czechow Czarny mnich Zobacz więcej