Poezje wybrane

Adam Asnyk Wydawnictwo: poezja
1978-01-01
poezja

Najwybitniejszy polski poeta melancholii. Uwodzi słowem i porzuca, skazując na samotność, tak jak bohaterki jego wierszy.

Na półkach: , , , , ,

Tomik poezji Asnyka towarzyszy mi od lat. Mam do niego sentyment tym większy, iż już jako mała istota, będąc w podstawówce pokochałam kilka wierszy czytanych wyrywkowo. Przez kilka lat powracałam z sentymentem do moich ulubionych: "Róża", "Między nami nic nie było", "Ja ciebie kocham!", "Daremne żale", "Chłopca mego mi zabrali", "Bławatek", "Słonko", "Sonet" (zaczynający...

• Poezja
  • Pozytywizm
  • Polonistyka
  • Filologia polska
  • ⛔ 2014
  • Słupek prawy 3

Dodaj cytat z książki Poezje wybrane