Poezja naszego wieku

Okładka książki Arcana nr 161 Andrzej Babuchowski, Marek Jan Chodakiewicz, Tomasz Gabiś, Jerzy Gizella, Marta Kwaśnicka, Jan Lechoń, Józef Mackiewicz, Krzysztof Polechoński, Olga Płaszczewska, Jan Sochoń, Andrzej Waśko, Wojciech Wencel, Marek Zieliński, Przemysław Żurawski vel Grajewski
Ocena 8,0
Arcana nr 161 Andrzej Babuchowski...
Okładka książki Listy 1941-1956 Jan Lechoń, Kazimierz Wierzyński
Ocena 8,0
Listy 1941-1956 Jan Lechoń, Kazimie...
Okładka książki Szopki polityczne 1922-1931. Pikadora i Cyrulika Warszawskiego Marian Hemar, Jan Lechoń, Antoni Słonimski, Julian Tuwim
Ocena 7,7
Szopki polityc... Marian Hemar, Jan L...

Poezja ambasadorem marzeń. Tym zaszczytnym tytułem obdarowałbym dziedzinę sztuki, którą tak chętnie wzięły pod swoją opiekę mitologiczne muzy olimpijskie. Cieszę się, że skarby liryki przedstawiają w moich oczach tak wielką wartość i warte są uhonorowania najwyższym szacunkiem. Wierzę, że nastrojowe wiersze są w stanie pogodzić namiętność z głosem rozumu. Jestem o tym...

Dobry wybór. Pozwala przyjrzeć się różnorodności autorów, posmakować. Wystarczający aby zachęcić do dalszych poszukiwań już w sprecyzowanym kierunku

Bardzo dobra antologia poetów XX wieku.

Książka rodziców do której zajrzałam przypadkiem. Warto-warto! Rozkochali mnie poeci polscy w sobie.

Ilość gwiazdek nie stanowi oceny twórców, byłoby to karkołomne i niemiarodajne, lecz dotyczy wyboru utworów zamieszczonych w tej antologii. Są one reprezentatywne dla autorów - jak można się spodziewać po wydawnictwie, którego rolą jest sygnalizowanie i wskazywanie kierunków dalszych (oby!) poszukiwań.

• Poezja
  • Domowa biblioteczka
  • Liryka i dramat
  • We fragmentach
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Poezja naszego wieku