Historia I wojny światowej 2. Front zachodni 1914-1916

Okładka książki Historia I wojny światowej 2. Front zachodni 1914-1916 Michael S. Neiberg
Okładka książki Historia I wojny światowej 2. Front zachodni 1914-1916
2010-08-19
978-83-7510-475-2
Norbert Radomski
historia I wojna światowa

Okładka książki Historia I wojny światowej 1. Front wschodni 1914-1920 David Jordan, Michael S. Neiberg
Historia I woj... David Jordan, Micha...

Świetnie zilustrowana książka opowiadająca o wydarzeniach rozgrywających się podczas pierwszych trzech lat trwania Wielkiej Wojny na jej zachodnim froncie. W książce znajdziemy wiele cytatów, schematy planów bitew, krótkie biogramy najważniejszych dowódców a także opis uzbrojenia używanego w latach 1914-1916. Warto przeczytać.

Dobrze napisana, świetnie ilustrowana pozycja dla tych którzy chcą się czegoś dowiedzieć na temat dziejów i genezy Wielkiej Wojny. To fakt że to wydarzenie historyczne tkwi gdzieś w naszej podświadomości, niestety zwykle w mocno niekompletnej formie. Pewnie zawodowy historyk miałby się do czego przyczepić, ale dla mnie pozycja bardzo ciekawa.

Dobra książka na temat pierwszej wojny światowej na zachodzie. Napisana dość zwięźle-trochę drażnił mnie wykładowo-podręcznikowy styl autora. Nie ma tu praktycznie żadnych fragmentów wspomnień ani relacji uczestników tych wydarzeń. Autor skupia się wyłączne na ukazaniu przebiegu działań wojennych na zachodzie i to raczej z perspektywy aliantów. Na plus można zaliczyć wiele zamieszczonych ciekawostek i epizodów bitew które mogą przyczynić się do tego iż będzie się chciało pogłębiać temat. Pozdro! :)

• I wojna światowa
  • Półka w domowej meblościance