Doktorze, lecz się sam

The Doctor is Sick
literatura piękna
83-86091-08-8
Zbigniew Batko

Przezabawne. Arcyinteligentne. Przewrotne i zjadliwe. Co za historia. Co za przygody. Po prostu cudo. I chyba... też tak nazwę swojego psa.

Anthony Burgess, zanim zmarł na raka płuc oczywiście, był całkiem spoko gościem. Współcześni krytycy używają w odniesieniu do niego takich zwrotów jak: „autor wybitny”, „pisarz nietuzinkowy”. Zresztą wszyscy dobrze wiemy, jakim był geniuszem. Któż z nas nie zaczytywał się w ponad dwudziestu powieściach i o wiele większej liczbie innych tekstów uznanego Brytyjczyka? Któż z...

Niezłe, ale czegoś w mi tej książce brakowało.

Dziwne. Jeszcze nie rozgryzłam rozterki głównego bohatera. Było to li prawdą czy snem? Życie.

Zakończyła moje dzieciństwo. Pokazała, że świat przede mną może być niebezpieczny, szalony ale i zabawny.

Urzekła mnie i rozbawiła ta niewielka powieść

genialne, czytać koniecznie

• Literatura piękna
  • Posiadam - Moja kolekcja
  • Obyczajowe
  • Littlefire's 1001 books
  • 2019
  • Beletrystyka

Dodaj cytat z książki Doktorze, lecz się sam