Doktorze, lecz się sam

Anthony Burgess literatura piękna 222 str.
The Doctor is Sick

Zbigniew Batko
Graf-Punkt
literatura piękna

Porównaj ceny i

Przezabawne. Arcyinteligentne. Przewrotne i zjadliwe. Co za historia. Co za przygody. Po prostu cudo. I chyba... też tak nazwę swojego psa.

Anthony Burgess, zanim zmarł na raka płuc oczywiście, był całkiem spoko gościem. Współcześni krytycy używają w odniesieniu do niego takich zwrotów jak: „autor wybitny”, „pisarz nietuzinkowy”. Zresztą wszyscy dobrze wiemy, jakim był geniuszem. Któż z nas nie zaczytywał się w ponad dwudziestu powieściach i o wiele większej liczbie innych tekstów uznanego Brytyjczyka? Któż z...

Niezłe, ale czegoś w mi tej książce brakowało.

Dziwne. Jeszcze nie rozgryzłam rozterki głównego bohatera. Było to li prawdą czy snem? Życie.

Zakończyła moje dzieciństwo. Pokazała, że świat przede mną może być niebezpieczny, szalony ale i zabawny.

Urzekła mnie i rozbawiła ta niewielka powieść

genialne, czytać koniecznie

• Literatura piękna
  • Biblioteka domowa
  • W naszej bibliotece
  • Anglia
  • Beletrystyka
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Doktorze, lecz się sam