Miecze i ciemne siły

Fritz Leiber Wydawnictwo: ALFA Cykl: Przygody Fafryda i Szarego Kocura Seria: Biblioteka Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
Swords and Devilitry
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Marszał
Biblioteka Fantastyki
fantastyka fantasy science fiction

Okładka książki Złoty Wiek SF tom 6 Jerome Bixby, Algis Budrys, Mark Clifton, Joe L. Hensley, Henry Kuttner, Fritz Leiber, Mack Reynolds, James H. Schmitz, Robert Sheckley
0,0
Złoty Wiek SF ... Jerome Bixby, Algis...
Okładka książki X Minus One 2 Isaac Asimov, James Blish, Ray Bradbury, Frederic Brown, Algis Budrys, Mark Clifton, Philip K. Dick, Gordon R. Dickson, James Gunn, Robert A. Heinlein, Fritz Leiber, Murray Leinster, Katherine MacLean, H. Beam Piper, Frederik Pohl, Frank M. Robinson, Ross Rocklynne, Michael Shaara, Robert Sheckley, Clifford D. Simak, Theodore Sturgeon, L. Sprague de Camp
0,0
X Minus One 2 Isaac Asimov, James...
Okładka książki X Minus One 3 Poul Anderson, James Gunn, Fritz Leiber, Alan E. Nourse, Frederik Pohl, Frank M. Robinson, James H. Schmitz, Robert Sheckley, Robert Silverberg, Clifford D. Simak, Theodore Sturgeon, William Tenn
0,0
X Minus One 3 Poul Anderson, Jame...
Okładka książki Po katastrofie. Antologia opowiedań postapokaliptycznych Robert Bloch, James Elroy Flecker, Mike Gelprin, Piotr Górski, Fritz Leiber, Jack London, David I. Masson, H. Beam Piper, Robert Sheckley
6,8
Po katastrofie... Robert Bloch, James...

Chyba nigdy nie męczyłam tak niewielkiej książki tak długo. Dwieście stron małego formatu ciągnęło mi się jak niewiarygodnie długa powieść. Nie zrezygnowałam z czytania, bo były momenty, kiedy treść zaczynała mnie zaciekawiać, ale już po chwili czułam tylko niewyobrażalne znużenie i czekałam na koniec. Nie moja bajka, nie polecam.

Z tej książki podobała mi się tylko okładka.

Pierwsze opowiadanie mi się nie podobało, wszystko mnie w nim irytowało. Za to drugie i trzecie świetne. To chyba dzięki postaci Kocura:)

Pełna klasa - duet bohaterów na miarę Zabójczej broni, w mrocznym świecie fantasy w stylu Conana.

Póki co jedyna książka z serii przygód Fafhrda i Szarego Kocura którą okazję miałem przeczytać i przyznać muszę, że przypadł mi do gustu humorystyczny styl pisania Leibera ;)

Dyskusje

• Fantastyka