Serce w listopadzie

LaVyrle Spencer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
November of the Heart
literatura obyczajowa, romans
Jolanta Bartosik
Biblioteczka pod Różą
miłość bogactwo ubóstwo młodość zakochani

Wielki pokazowy dom, a w nim ojciec, dumny pan domu, matka dbająca o dom, ogród i o to, aby ogrodnik miał dogodne godziny pracy, syn patrzący na świat przez lornetkę, dwie stare ciotki, każda ze swoimi głupotkami w Glowie i trzy siostry. Najstarsza osiemnastoletnia Lorna odkrywa świat emocji i uczuć, dotyku w ramionach być może przyszłego narzeczonego i czegoś...

Podczas czytania "Powoju" byłam zauroczona. Poszłam więc za ciosem i sięgnęłam po tą książkę i nie dość, że doznałam rozczarowania, to na dodatek przygnębiła mnie ta historia.

Sam pomysł jest dobry, bo o to służący o wielkich aspiracjach i talencie, zakochuje się, a raczej daje się uwieść bogatej dziewczynie, córce swego pracodawcy. Tak poznajemy Jensa i Lornę. On...

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Do tej książki podeszłam z ochotą, byłam spokojna i prawie pewna, że będzie mi się bardzo podobała.
Czytałam Koliberka i bardzo mi się podobał, ale kiedy zaczęłam czytać Serce w listopadzie opadły mnie wątpliwości. ;) Zaczęło się...

Po raz kolejny przekonałam się, że nazwisko pani Spencer to gwarancja dobrej opowieści. Już dawno urzekł mnie jej styl, a z każdą kolejna książką to się pogłębia. Dotychczas tylko przy jednym tytule się lekko rozczarowałam, ale nawet to nie zmieniło mojego dobrego zdania na jej temat. A czytając „Serce…” utwierdziłam sobie to dobre zdanie jeszcze bardziej.
„Serce w...

• Przeczytane 1998
  • Obyczajowe
  • Obyczajowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Serce w listopadzie