Wczorajsza młodość

literatura dziecięca
1988-05-01
83-10-09159-1
nastolatkowie młodzież życie młodość szkoła

Dla mnie,jako nauczycielki, ta książka jest bardzo ciekawa. Jak to ongiś bywało.....I choć mija niedługo sto lat od dwudziestolecia międzywojennego, to w polskiej szkole jest nadal pod górkę, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Czytałam ją już dwa, a może trzy razy i za jakiś czas znów to zrobię, bo lubię tę idealistkę Ewę Witkowską. Wiem, że takich właśnie nauczycieli...

Polecam, jak wszystkie książki Jackiewiczowej

Bardzo fajna książka. Pewnie nie na dzisiejsze czasy... ale dla mojego pokolenia aby zobaczyć jak to kiedyś w szkołach było... ok. Książkę przeczytałam jako nastolatka i wielokrotnie do niej wracałam. Historia młodej nauczycielki Ewy z okresu międzywojennego i jej droga kariery w szkołach, problemy uczniów i z nimi, sztywne przepisy kuratorium i ówczesnej władzy. Polecam.

Bardzo fajna książka pokazująca powojenną rzeczywistość w polskiej oświacie.

Dyskusje

• Czytane wielokrotnie
  • Wspomnienia
  • Mlodziezowe
  • PRL
  • O nauczycielach/szkole
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Wczorajsza młodość