rozwińzwiń

Tancerze

Okładka książki Tancerze Elżbieta Jackiewiczowa
Okładka książki Tancerze
Elżbieta Jackiewiczowa Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura dziecięca
285 str. 4 godz. 45 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Data wydania:
1977-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1961-01-01
Liczba stron:
285
Czas czytania
4 godz. 45 min.
Język:
polski
Tagi:
młodzieżowa taniec
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
52 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
443
428

Na półkach: ,

Powieść czytana wiele razy - wiele lat temu, w czasach kiedy trudno było trafić na dobrą książkę dla młodzieży i młodych dorosłych. Ja wtedy byłam nią zachwycona.
Historia dwojga młodych ludzi, którym zaraz po poznaniu los płata figla i rozdziela ich na długi czas. Na szczęście jednak nie na zawsze.
Polecam wszystkim osobom zakochanym w książkach. Czasem trzeba na chwilę oderwać się od współczesnych powieści i wrócić do dawnych dobrych autorów.

Powieść czytana wiele razy - wiele lat temu, w czasach kiedy trudno było trafić na dobrą książkę dla młodzieży i młodych dorosłych. Ja wtedy byłam nią zachwycona.
Historia dwojga młodych ludzi, którym zaraz po poznaniu los płata figla i rozdziela ich na długi czas. Na szczęście jednak nie na zawsze.
Polecam wszystkim osobom zakochanym w książkach. Czasem trzeba na chwilę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
404
282

Na półkach: , ,

Sądzę, że gdybym trafił na tę powieść jakieś 12-14 lat temu, zachwytom nie byłoby końca. „Tancerze” to bowiem nawet udana opowieść o wchodzeniu w dorosłość i nieodłącznie związanych z tym procesem marzeniach, nadziejach, złudzeniach. To także portret młodzieńczego buntu, właściwego każdemu pokoleniu. Dosyć łatwo było mi, osobie u progu trzydziestki, utożsamić się z bohaterami i ich dążeniem do samodzielności, mimo iż powieść ta została napisana w 1961 roku, a zatem jej bohaterowie, gdyby żyli naprawdę, byliby dziś grubo po siedemdziesiątce. To dowodzi tylko, że każde pokolenie było, jest i będzie obiektem utyskiwań ze strony starszych, którzy z biegiem lat popadają w bigoterię.

Jak podaje Wikipedia, autorka książki, Elżbieta Jackiewiczowa (1902-1976) – polska powieściopisarska, pedagog, publicystka (m. In. współpracowniczka „Na przełaj” i „Filipinki”, konsultantka do spraw pedagogicznych przy serialu „Wojna domowa”). Zastanawia mnie fakt, że pomimo iż napisała „Tancerzy” w wieku 59 lat, zdaje się stać po stronie młodych, patrzeć przychylnie na ich poczynania przez pryzmat swoich bohaterów, dając im prawo do samodzielnego podejmowania decyzji we wchodzeniu w dorosłość. Dalej za Wikipedią: „Niestety, opisując szkołę z okresu międzywojennego, zniekształcała obraz ówczesnej rzeczywistości nadmiernie ulegając wymogom stalinowskiej propagandy. Z tego też powodu jej książki nie są wznawiane w demokratycznej Polsce”. W „Tancerzach” zauważyłem ledwie śladowe elementy propagandy komunistycznej, co sprawia, że powieść tę da się ze spokojem przeczytać nawet dziś, po 56 latach od publikacji i wyciągnąć z niej wartości i prawdy ponadczasowe. Znalazłem wydanie z 1977 roku, wydane nakładem Ludowej Spółdzielni Wydawniczej, na którym widnieje jeszcze pieczątka biblioteki I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Czyżby lektura szkolna z dawnych lat? Możliwe. Problem w tym, że przeczytałem „Tancerzy” o 12-14 lat za późno.

Sądzę, że gdybym trafił na tę powieść jakieś 12-14 lat temu, zachwytom nie byłoby końca. „Tancerze” to bowiem nawet udana opowieść o wchodzeniu w dorosłość i nieodłącznie związanych z tym procesem marzeniach, nadziejach, złudzeniach. To także portret młodzieńczego buntu, właściwego każdemu pokoleniu. Dosyć łatwo było mi, osobie u progu trzydziestki, utożsamić się z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2028
276

Na półkach:

Bardzo ciekawy obraz młodzieży z lat 70 w Polsce. Odnoszę wrażenie, że była ona barwna, ciekawa, czująca, ambitna i różnorodna. Dziś takie osobniki to raczej wyjątek, niż reguła.

Bardzo ciekawy obraz młodzieży z lat 70 w Polsce. Odnoszę wrażenie, że była ona barwna, ciekawa, czująca, ambitna i różnorodna. Dziś takie osobniki to raczej wyjątek, niż reguła.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    74
  • Chcę przeczytać
    35
  • Posiadam
    20
  • Ulubione
    3
  • Dzieciństwo
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • Dla starszych dzieci/młodzieży
    1
  • Regał
    1
  • Czytałam, gdy byłam nastolatką...
    1
  • Przeczytane dawno temu
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tancerze


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 7,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 8,5
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 10,0
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także