Cyklop

Okładka książki Cyklop Clive Cussler
Okładka książki Cyklop
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 8)
Cyclops
Amber
1992-01-01
1992-01-01
8370820271
Jacek Manicki
sensacja przygoda

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Rozprawa naukowa to nie jest.
Traktat filozoficzny też nie .
Mieszanka wszelkich gatunków to i owszem . Dobrzy Amerykanie, źli Ruscy, nawróceni Kubanczycy, bitwa na Księżycu czego jeszcze chcieć .
Książka jest zwariowana , ale dobrze napisana. Cussler łamie wszelkie schematy i może dlatego tak dobrze się sprzedaje . Żył w swoim świecie i tyle .

Rozprawa naukowa to nie jest.
Traktat filozoficzny też nie .

Byłyby dobre gdyby nie były skrajnie głupie. Niedorzeczne nielogiczne bardzo płytkie osobowości. Ogólne zarys pomysłów zawsze jest ciekawy, ale całe wypełnienie zawsze jest beznadziejnie nielogiczne. Teksty w tej książce są tak bzdurne że aż nie dałem rady jej przesłuchać do końca. To się po prostu wymyka z pojęcia rozumu. PIT i Jessie byli mocno pobici szczególnie jazz i miała całą twarz opuchniętą. A już za chwilę kiedy popłynęli na Kubę udawała normalnego żołnierza i wszystko było normalne dla otoczenia w tym miejscu już po prostu nie dałem rady słuchać motorycznych bzdur jakie są w tej książce praktycznie co chwila. Ten autor jest nienormalny. Stale wychwala USA a bohatera ma za nad człowieka mimo że czytając między wierszami to psychopata

W swoim własnym stylu. Politycal fiction, sensacja i przygoda. Jeśli ktoś szuka wyzwań intelektualnych powinienem przeczytać Ulissesa, tutaj dostanie tylko rozrywkę o zielonych oczach :).

Cussler to mistrz. Mistrz marnowania fajnych tematów. Ma ciekawa historię Cyklopa, czyli z życia wziętą. Marnuje ją na jakies kosmiczne bzdety. I ta sztampowość w każeej kolejnej ksiazce. Historia z przeszłości, tajemniczy spisek w teraźniejszosci, urodziwa dama zdobyta przez Bonda oceanów i historie w których zmieniają się tylko miejsca, czas i grupy spiskowców. 500 stron takiej pisaniny. Mówiac szczerze trudno nie bedąc nastolatkiem dotrwać do końca

To kolejna książka z cyklu o Pittcie jak i z mojego cyklu "jezu, co ja robię ze swoim życiem". Bajka, opisy akcji fajne, political fiction żałosne. Cussler pisze o przestrzeni kosmicznej jakby żył w latach czterdziestych dwudziestego wieku czyli nieznośnie naiwnie. Fabuła z kartonu, finał robił wrażenie skalą. Można czytać.

Jamesie Bondzie, nie jest ci głupio? Dirk Pitt ucieka przez pół Zatoki Meksykańskiej w wannie z przytwierdzonym silnikiem. Poza tym początek rosyjsko - amerykańskiej wojny w kosmosie, poszukiwanie gigantycznej złotej figury zatopionej przed stu laty, szpiegowska intryga i wysadzenie ładunku saletry w porcie, które demoluje ćwierć miasta. Przypomina to wybuch w Bejrucie w 2020, ale Cussler opisał to 21 lat wcześniej. Saletra w książce i w rzeczywistości w Bejrucie była rosyjska...

Kurczę pieczone! Książka wydana bodajże w latach osiemdziesiątych, a w sumie taka fajna. Czytadło, że hej. Naiwniutkie i z perspektywy dzisiejszych czasów cuchnące myszką, bzdura na bzdurze bzdurę pogania ale co tam. Dobrze się bawiłem czując za każdym razem, że generalnie to zmierza do stanu „wszystko będzie dobrze”, „wracamy do domu”. Po amerykańsku.
Lubię taki sposób narracji u pisarza. Opisowy, jakby dziennikarz relacjonował przebieg zdarzeń, bez rozbudowywania jakichś wiwisekcji i jałowych emocji. Jeśli już ktoś z kimś się tam gzi, to nie mamy szczegółowego opisu, co komu wsadza i gdzie i kto wcześniej szczytuje i po jakich pieszczotach. [Takie opisy niosłyby ryzyko, że autor przekaże swoje preferencje intymne, których czytelnik akurat może nie podzielać]. Sprawa jest potraktowana krótko, jak na to zasługuje epizod. Nie mamy rozkminiania emocji, nikt nie wzdycha na dziesięciu stronach do nikogo stękając i prując bebechy. Liczy się pchanie samej akcji do przodu.
Gdybym miał tę książkę zaliczyć do jakiegoś konkretnego gatunku, to byłoby z tym niełatwo, bo jest to hybryda różnych stylów. Powieść awanturniczo - przygodowa? Sensacyjna? Political fiction z elementami science - fiction? Literatura zimnowojenna z instrukcją obsługi Rosjan dla amerykańskich obywateli?
Wszystko razem.
Może i to nie jest zbyt mądra książka i autorowi brakuje wyobraźni do relacjonowania zdarzeń w sposób uprawdopodobniony, co prowadzi do ogólnego wrażenia typu „zabili go - ale uciekł”, niemniej bohaterowie dają się polubić. Ogólnie wszyscy bohaterowie są w miarę fajni z wyjątkiem wrednych ruskich. I nie chodzi o pierogi. Autorowi udało się pogilgotać za uchem nawet Fidela Castro i jego brata z Kuby😊 I jest jedna dość wredna kobieta, która momentami gra nawet na nosie naszemu dzielnemu głównemu herosowi!
Jak macie ochotę na poczytanie fajnościowych, przyjemnych w odbiorze bzdur, to książkę polecam. Tylko nie oczekujcie od niej zbyt wiele i pozwólcie się nieść narracji autora. Nawet gdy nasza dzielna kobieta przepłynie ocean na wyścigi z przypominającym komandosa głównym bohaterem, a dopiero potem na chwilę osłabnie. Tylko ona. On nie. Nie wiadomo dlaczego...
Eh, miałem nie wyciągać takich „kwiatków”, bo jest ich wiele. Na przykład kobiety torturuje się tak, żeby je za bardzo nie zepsuć pod względem urody, a dzielnych bohaterów tak, żeby jeszcze spokojnie i bez wysiłku mogli przepłynąć ocean w wannie. Nie wierzycie? To przeczytajcie sami!

Lubię taki sposób...

Genialna powieść przygodowa z moim ulubionym bohaterem, Dirkiem Pittem. W tej powieści Dirk z przyjaciółmi pomaga w rozwiązaniu kilku spraw: międzynarodowego konfliktu, zamachu stanu, poszukiwań bezcennego skarbu La Dorady, ratowania sterowca i promu kosmicznego oraz członków księżycowej kolonii New Jersey. Pełna różnorodność spraw i miejsc... niezniszczalny Pitt ma pełne ręce roboty i wiele okazji, by zginąć... Szczerze polecam fanom powieści przygodowej - to czołowy autor gatunku.

W 43

W 43

Na półkach: , , , , , , ,

Książki całkiem nieźle, przyznaję. Jednak nasuwa się tu jedno pytanie...
Czemu oni na litość boską pchają Pitta do łóżka każdej kobiety jaka spotka na swej drodze!!! To wcale nie jest fajne.
Strasznie mnie to irytuje a już w szczególności w tej części!

Książki całkiem nieźle, przyznaję. Jednak nasuwa się tu jedno pytanie...
Strasznie mnie to irytuje a już w szczególności w tej części!

• Clive Cussler
  • Przygodowe