Felidae

Okładka książki Felidae
Akif Pirinçci Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Felidae (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Felidae (tom 1)
Felidae
Świat Książki
1995-01-01
1995-01-01
Ryszard Turczyn
kryminał kot detektyw literatura niemiecka

więcej Więcej

To pierwszy koci kryminał Akifa Pirincci’ego, niemieckiego autora o tureckich korzeniach. Pochodzacy ze Stambułu… Zaraz, zaraz, koci kryminał? A co to w ogóle znaczy?

O, niewierni! Kocie kryminały od lat cieszą się na całym świecie sporym zainteresowaniem, i to nie tylko wśród społeczności miłośników tych zwierząt. Pisze je kilkunastu autorów, a najbardziej znana seria –...

Koci kryminał. Hasło jak dla mnie!

Zapraszam na www.czytaska.pl do mrocznego świata miauczących sierściuchów.

Bardzo podobał mi się koncept uczynienia kota głównym bohaterem książki. I to bez antropomorfizowania, bez scenariusza "a co by było, gdyby koty ewoluowały zamiast człekokształtnych" - po prostu kot domowy i jego historia. Początek był super ciekawy - po prostu wciągający kryminał. Im dalej w las jednak, tym bardziej książka mi się nużyła i "wypłaszczała", a...

Wciągająca książka, która od pierwszych stron kupiła mnie monologiem głównego bohatera (każdy kto miał lub ma kota zrozumie). Ciężko było mi przerwać czytanie, żeby się wyspać przed pracą. A następnego dnia nie mogłam się doczekać, żeby kontynuować i dalej śledzić losy bohaterów.
Myślę, iż książka nie nadaje się dla najmłodszych czytelników - ze względu na dużo brutalnych...

Francis - główny bohater książki - charakteryzuje się wyjątkowym poczuciem humoru i jest ... kotem. "Felidae" to pierwsza część sześciotomowego cyklu. Kot-detektyw przenosi się ze swoim panem do nowego mieszkania i odkrywa na terenie posesji zwłoki kota. Zagadka doprowadzi bohatera do tragedii, jaka rozegrała się w jego nowym domu przed laty.
Najzabawniejsze fragmenty to...

koty, koci świat :-)

Kot – zwierzę o którym się mawia, że jest panem człowieka, a nie na odwrót. A co gdyby kota uczłowieczyć i zrobić z niego bohatera książki, w dodatku kryminału? „Felidae” jest tego próbą, nie do końca moim zdaniem udaną.

Pomysł sam w sobie jest świetny. Ale wykonanie mnie nie przekonało. A im dalej w las, w tym przypadku im dalej w fabułę tym gorzej. Początek wydawał się...

Nie spodziewałam się wiele, ale ze względu na kocią narrację, świat z punktu widzenia kociej natury nie mogłam sobie odmówić. I nie żałuje. Książka trudno dostępna, dlatego... Kociarze jeśli już gdzieś ja wypatrzycie nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej! Bierzcie od razu!

Bardzo miłe zaskoczenie. Szkoda, że wiele osób na hasło "kryminał o kotach" skreśla ta książkę. Nie wiedzą co tracą. Ja zaryzykowałam i teraz będę szukać jej po antykwariatach by dodać do mojej kolekcji ;)

Uwielbiam i często wracam :) autor genialnie opisuje świat oczami kota, tworząc przy tym wciągającą historię.

• Chcę w prezencie
  • Koty