Zdeptany kwiatuszek

Okładka książki Zdeptany kwiatuszek Ronald Firbank
Okładka książki Zdeptany kwiatuszek
Ronald Firbank Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Ostroga. Książki Najlepsze literatura piękna
Ostroga. Książki Najlepsze
The Flower Beneath the Foot (1923)
Państwowy Instytut Wydawniczy
1998-01-01
1998-01-01
Andrzej Sosnowski
powieść angielska literatura angielska XX wiek

Okładka książki Literatura na świecie nr 12/1994 (281) Ronald Firbank, Robert F. Kiernan, William White, Oscar Wilde
Literatura na ... Ronald Firbank, Rob...

Z tą książką to nie była miłość od pierwszego zajrzenia. Musiałam dobrze momentami zastanowić się o czym czytam i czy na pewno czytam to o czym czytam, bo wspaniale się ją czyta między wierszami. Królewskie intrygi, barokowy przepych i styl w jakim skonstruowana jest ta króciutka powieść robią robotę. Podśmiechujek nie było końca, momenty były często dość grube. Sama przyjemność czytania bije z tej książki, która moim zdaniem jest świetną odtrutką na rzeczywistość.
Dodatkowym plusem jest posłowie, które nie tylko rozwiało kilka moich wątpliwości co do tego, czy w dobrą stronę idą moje myśli czytając tę książkę oraz przybliżenie sylwetki autora. Co niestety sprawiło, że chcę czytać więcej tego autora, a niestety jest jeszcze tylko jego jedna przetłumaczona książka.

Jeśli lubicie przerost formy nad treścią, rokoko, barok i przepych, intrygi, ploteczki i dziwność ponad wszystko - to polecam

Na półkach: , , , , , ,

Nie rozumiem jej geniuszu.

Nie rozumiem jej geniuszu.

Duże rozczarowanie, ale...teraz już wiem, kim się inspirował Boris Vian. Wpływ Firbanka jest wyraźniejszy niż Jarry'ego.

• LGBT
  • Literatura angielska
  • 2015 - przeczytane
  • LGBT - T
  • LGBT - G

Dodaj cytat z książki Zdeptany kwiatuszek