Wampiry z Knighton

The Knighton Vampires
horror
Tomasz Kosik
Horror [Varia-APD]

Nawet sympatyczne połączenie powieści sensacyjnej i horroru. Przebywający na urlopie okolicznościowym sierżant policji, prowadzi śledztwo w walijskim miasteczku. Intryga jest ciekawa, akcja wartka, a rozwiązanie historii interesujące.

Powieść jest dziełem ciekawym i nie typowym dla dorobku autora. Mamy tu żywsze i ciekawsze postacie. Nawet postacie poboczne wydają się...

Kontynuacja przygód Johna Mayo, agenta Scotland Yardu, poznanego już w powieści "Czarna Fedora".

Mayo, poszukując ukojenia po niespodziewanej śmierci swej ukochanej, przybywa na do położonego na walijskim pograniczu małego miasteczka Knighton. Niestety, wraz z jego przybyciem senne miasteczko opuszcza spokój. Narasta fala antyangielskich zamieszek - na murach wypisywane...

Dałem 2/10 dlatego, że książka napisana była źle, ale na jednym poziomie, jakby autor wyrobił sobie styl wieloletnim, niepowtarzalnym rzemiosłem, jakie osiągnął poprzez niestrudzenie uparte przeświadczenie o jego świetności.

Książkę polecam szczególnie zaczynającym przygodę z pisaniem, ponieważ uczy ona, jak tego nie robić :).

Za wampiry ;-) Trochę jak Buffy - trochę bawi, a trochę przeraża :D

Syndrom "Scooby Doo".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Horror
  • Groza